září ala nový školní rok

Pro spoustu z nás je začátek září jen začátek nového měsíce, ale pro další spoustu to bude začátek nového školního roku či semestru.
Hodně z Vás už má první týden školy za sebou a já doufám, že po tak dlouhé době, pro Vás ten návrat nebyl až tak zlý. Prvákům na střední přeji hodně štěstí, za chvíli zjistíte, jestli jste si vybrali správnou školu či obor a zda se tomu budete chtít do budoucna věnovat. No..já sama ani ke konci čtvrťáku v podstatě skoro nevěděla, co budu chtít dělat. O pět let později jsem úplně jinde, než bych čekala, ale ono to tak někdy prostě je.

Napadlo mně, že bych Vám, když už je ten začátek nového školního roku, semka hodila pár skvělých věcí, které by se Vám mohly hodit.
Jak už jsem tady na blogu hodněkrát psala, tak já pořád plánuju.. neustále si vypisuji, co vše musím udělat, nakoupit a podobně. Už jsem hold takový závislák a žádný rok se neobejdu bez plánovačů, diářů a stovkami popsaných papírů 😀

Takže pokud jste se v tom našli a jste alepsoň trochu jako já, tak mám pro Vás dva plánovače. Věřím, že se Vám budou hodit a využijete je.
!! Fotky jsou rozmazané, ty nestahujte, házím Vám pod ně odkazy na pdf soubory. !!

Týdenní plánovačfile:///D:/WORK-blog/pl%C3%A1nova%C4%8De/2020%20(1).pdf Co musím udělatfile:///D:/WORK-blog/pl%C3%A1nova%C4%8De/2020.pdf

Ještě než se dostanu na konec dnešního článku, tak bych Vám chtěla říct pár slov ohledně školy a studií.
Já sama jsem na základce nebyla nějaký prémiant, řekla bych, že kdyby se nepočítala matika (občas fyzika a chemie) tak jsem na tom dobře. Asi takový zlatý střed. Ale jak je tak zvykem, tak na základce hodně lidí škola nijak nezajímá.. Víte co, tam venek s holkama, tam srandičky, tam všechno jen ne učení. 😀
Výběr střední pro mně byl pěkný oříšek, což je asi pro většinu z nás. Jasně, znám pár lidí, co měli jasno hned od začátku, co chtějí dělat a vydrželo jim to. Ale více znám spíše případy, které na otázku: „ČÍM CHCEŠ BÝT AŽ VYROSTEŠ?“ Odpovídalo – princeznou, prezidentem a podobně 😀 Co si budeme, tohle jsou ty dětské sny.. minimálně princeznou se asi nestaneme 😀 Pořád čekám, co ta kamarádka, která neustále celou základku říkala, že bude prezidentka 😀

Ze zubního laboranta a dalších stovek možností jsem skončila na oboru ekonomika a podnikání .. se zaměřením, jehož název bych psala tak dva týdny, jak je dlouhý.. No a i když jsem se pro to rozhodla tak týden před konečným termínem pro podání přihlášek, tak jsem pořád nevěděla, jestli jsem udělala dobře a zda to vůbec bude pro mně.. (Můj taťka mi furt říkal, že ten zubní laborant by byl prostě lepší, znáte to.. rodiče 😀 )
No co se učení týče.. tak právě až na střední jsem začala školu trochu více řešit a učit se. Hlavně teda já nikdy nebyla ten typ, co by nad učením seděl často. Ale začala jsem tomu věnovat více pozornosti, než na základce. Každopádně, když jsem se rozhodla pro to, že vyzkouším výšku, že ZA ZKOUŠKU PŘECE NIC NEDÁM, tak jsem pořád neměla jasno KAM a CO vůbec od toho všeho chci a očekávám.

No kam byly moje přihlášky? Jop, tu kterou jsem chtěla nejvíc, což byl pajdák, tak tu jsem PROSÍM PĚKNĚ, prošvihla 😀 sooo.. hanba mi!
Další přihláška šla pak na ekonomickou fakultu na Báňskou v Ostravě. No to byla volovina Vám povím, MATIKA ?? Děkuji pěkně, vzdala jsem to ještě před prvním zkouškovým, jelikož jsem věděla, že kvůli ní přes ten prvák prostě neprolezu. :/

Další rok jsem pak zkoušela přijímačky na ten můj vysněný pajdák, kde mi to, jak jsem mohla čekat, uteklo. Bodově by to stačilo a dostala bych se, dokonce jsem měla více bodů, než bych sama čekala. Jenže mně ani tak nevzali, protože KAPACITNÍ DŮVODY. Odvolání taky nevyšlo, tak jsem si říkala no nic, tak zase za rok. Mezitím jsem teda říkala, abych s tím učením nezakrněla, zkusím dát přihlášku na Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě.. přece jen sociální práce a sociální pedagogika nemusí být tak špatná. ROK TO TAM PŘEŽIJU.

Jak šel rok, tak jsem to tam nějak zvládla. Nebylo to nejlehčí, ale ani nejtěžší. No koho by napadlo, že to dostuduji? A že budu pokračovat ve stejném oboru na bakaláře? Není to tak, že bych se po studiích hrnula do práce v této sféře, ale kdyby se naskytla nějaká slušná příležitost, tak bych ji určitě nezahodila.

Tím jsem Vám jen chtěla říct, že ne vše je podle Vašeho plánu.
Ne vše vyjde, jak bychom chtěli..
Ale ať se děje co se děje, za mně osobně se to vždy děje z nějakého důvodu. Myslím si, že nějaký ten „osud“ v těch našich životech bude. Já si vždy říkám, nějak to dopadne.. ale ať už to dopadne jakkoliv, my se s tím vždy nějak popereme.

Mám ještě jeden dodatek. Každá škola mi hodně dala! Ať už do života.. ale hlavně mi dala spoustu skvělých lidí do života. Za každého, koho jsem díky studiu poznala, jsem opravdu moc vděčná! A přála bych Vám, abyste si díky škole taky našli ať už celou partu skvělých lidí či jen jednoho nebo pár, ale za to úžasných přátel! Už díky těm lidem kolikrát tu školu zvládneme mnohem lépe, a to mluvím za sebe 😀

Jsme skvělé bytosti,
a všem Vám přeji krásný a snad co nejméně náročný školní rok 2020/2021. ♥

P.

/

Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek