Výletů není nikdy dost

Nejen výletů, ale také tipů na výlety není nikdy dost.
Já sama často projíždím internet a vše možné, jen abych někde našla inspiraci na místa, kam bychom se mohli zajet podívat.
Ne vždy je to ale zdárné.

Každopádně! Já mám pro Vás dneska tip na výlet kousek za hranice. Přesněji do Polska!

Pokud mně sledujete na instagramu, určitě jste si všimli, že jsme byli na pár výletech a možná jste postřehli i tento.

Společně s přítelem a kamarády jsme navštívili jednu krásnou Polskou Zoo. S mým Miškou jsme se o tom bavili a chystali se tam už nějaký ten rok a letos nastal čas vyrazit.

Konkrétně se bavíme o ZOO Wroclaw (Vratislav), která je zajímavá, alespoň pro nás, hlavně svým Afrykariem = Oceanariem. Tak strašně jsme se na to těšili, hlavně na ten tunel, který můžete vidět na fotce.

Omlouvám se, ale fotky jsem neupravovala. Hodila jsem je z foťáku rovnou do článku. Tak ta kvalita nebude to úplně vončo.

Abych byla upřímná, tak jsem se těšila až moc a ve výsledku, kdyby nebylo toho Afrykária, na které jsme se tolik těšili, tak jsem spíše zklamaná.
Já sama nejvíce zbožňuji Zlínskou ZOO a na naši Ostravskou jsem také pyšná! Ale musím uznat, že tahle jakoby VODNÍ část zoo mi u nás chybí. Ve Wroclawi to mají opravdu WOW!

Musím uznat, že tohle stálo opravdu za to. Celé Afrykárium člověk projde úplně s přehledem a ani se neztratí, protože je logicky vymyšleno a také šipky Vás navedou kudy kam.
Což se ale bohužel o zbytku zoo říci nedá. I přes to, že jsme měli v telefonu nainstalovanou jejich aplikaci s mapkou, tak jsme byli vcelku ztracení 😀

Nejdelší čas jsme strávili právě zde v části u rybiček, želviček, žraloků a všech mořských stvořeních. Dlouho jsme se také zdrželi u hrochů, jelikož nás naprosto zaujalo hned několik věcí. Ale nejvtipnější asi bylo to, když se hroši vydali ven z vody a vypadalo to, že na břeh vyskáčou z vody nejen kačeny ale také ryby 😀

Další skvěle strávený čas byl pak u výběhu s vlky, protože ty prostě milujeme snad všichni, co jsme tam byli!
No a neříkejte, že nejsou úžasní!

Co se týče zbytku ZOO, když budu mluvit o venkovních výbězích a podobně, tak jsem měla spíše pocit, že až na pár výjimek je třeba naše Ostravská Zoo řešena mnohem lépe.
I uličky byly v druhé polovině naprosto chaotické, ale zase abych nepřeháněla, takto vypadá většina zoologických zahrad, jen s tou výjimkou, že ty české (alespoň ty, které jsem já sama navštívila) jsou lépe značené.

Občerstvení po cestě také moc nenajdete. Ale pochopitelně, kdo jde do zoo kvůli jídla? 😀 A záchody tam najdete, to je to hlavní!
Cenově se vstup pohybuje okolo 300 Kč, studenti mají slevu což je asi jasnačka. A určitě tam jsou i rodinné vstupné, ale to jsme moc nestudovali.

Zážitek z Afrykária je ale natolik skvělý, že Vám celou Zoo doporučím! A to i v deštivém počasí, které zastihlo nás. A že jsme přišli do auta durch mokří.
(Ano měli jsme i pláštěnky a deštníky a vše na co si vzpomenete a jsem ráda za to náhradní oblečení v autě 😀 )

Každopádně bychom to nebyli my, aby nás po cestě domů nechytly super „katastrofy“ jako například cesta za jídlem do obchodního centra, to ani asi raději nebudu komentovat. Ony celkově ty cesty a to ježdění autem po Vratislavi stálo za to 😀 Na to Vás předem upozorňuji, přes centrum NE! Jestli najdete lepší cestu, tak se co nejvíce vyhněte centru. I když je pravda, že teď to tam bylo rozkopané všude asi jako v Česku přes léto, tak to mohlo být i tím. Ale pro jistotku Vás připravuji na všechno.

Tady už to zase pomalu ukončím a poděkuji Vám za přečtení mého dalšího článku. Mám vždy radost, když mi někdo napíše nebo řekne, že mé články čte. Pokaždé mně to potěší. Takže moc děkuji!

Odkazy na vše Vám hodím pod článek a budu se těšit popřípadě i na Vaše tipy a pokud jste ve Wroclawské Zoo byli, tak budu ráda, když mi dáte vědět nějaké Vaše zkušenosti a zážitky.
Mějte se krásně a za týden u dalšího článku,
P.

Odkaz na stránky ZOO Wroclaw.
http://www.zoo.wroclaw.pl/
Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek