Vánoční filmy

Když už jsme u té Vánoční tématiky a mám na to vyhrazené celé 4 články, tak by byla škoda nevrhnout se i na tipy na filmy s Vánoční tématikou.. A než abych to okecávala, na tohle téma se totiž vykecám také v nové epizodě, kde Vám řeknu více dopodrobna o čem filmy jsou a podobně. Tak jdeme na to, ať už si článek budete číst nebo si pak pustíte můj podcast.

Klasiky jako je Láska nebeská, Sám doma nebo Rolničky kam se podíváš asi úplně rozebírat nebudu. Myslím si, že všem je jasné, že to jsou typické filmy, které o Vánocích můžeme vidět a proto bych se vrhla na mé tipy, které třeba znáte, ale třeba taky ne! Jediné v co doufám je, že tady třeba najdete alespoň jeden film, který pro Vás bude novinkou a budete si ho moct pustit! Tak jdeme rovnou na ten první tip!!

1. Matky na tahu o Vánocích

Kdo tento film ještě neviděl, tak ani neváhejte a šupejte si ho pustit. A pokud znáte MATKY NA TAHU, tak tohle je další díl tohohle filmu. Moje oblíbenost, což jsem věděla hned, když jsem film poprvé viděla! Měla jsem to štěstí a byli jsme na něj přímo v kině, takže atmosféra byla ještě lepší, kdo by si to neužil na tak veliké obrazovce, že ano. Ve filmu najdete spoustu vtipných scén. Hodně z nich je až příliš absurdních, ale to je to, co Vás na tom filmu baví asi nejvíce. Tak já to nebudu úplně okecávat a rovnou Vám tady házím trailer z youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=lfR_TXgYtvI&ab_channel=Totalfilm.cz

Mrzí mě, že má tenhle film na čsfd jen 54%, protože podle mě je lepší !

Recenze na ČSFD – „Bláznivé, vulgární a především komicky přitážené za vlasy. Jsem ráda, že si i pokračování zachovalo onen přehnaný, až parodický tón, který jsem ocenila na prvním díle. Na obou filmech je nejlepší to, že se zkrátka neberou vážně. To, co by jinde působilo lacině a trapně, je tady dohnáno do takového extrému, že je to zkrátka vtipné. Už jen ty přemrštěné charaktery všech matek a jejich hlášky. Dostávala mě Christine Baranski v roli matky/babičky perfekcionistky: „Ale to je z Titanicu!“ 😀 Jasně, ne všechno se tak úplně povedlo, ale stále se našly mraky momentů, kterým jsem se musela od srdce a z plna hrdla zasmát. Za mě jde o opravdu zábavnou a odpočinkovou podívanou sršící absurdním vtipem. Téměř stejně dobré jako první díl.„(3,9)

2. Šťastný Nový rok

Mým dalším oblíbencem je od loňska právě tento film v obsazení skvělých českých a slovenských herců. Děj probíhá v hotelu a nádherném prostředí ve Vysokých tatrách. Sejde se tady skupinka kamarádek i s jejich blízkými na svátky a krom nich taky spousta neznámých, kteří jsou v hotelu také ubytovaní a zároveň ale ale dostanou do děje a tak nějak tam budou hrát taky svou roli. Celý film je plný vtipných scének, nových výzev, změn a také lásky! Popravdě netuším, jak jste na tom vy s českými filmy.. jestli je máte rádi nebo ne, ale já si je za poslední rok nějak oblíbila. Alespoň ty, které jsem viděla.

https://www.youtube.com/watch?v=BsOVlYzCnXE&ab_channel=Totalfilm.cz

Tohle byly dva takové mé tipy na něco, co mě vážně za poslední roky zaujalo a bavilo. Teď jedeme dál a napadlo mě, že vám tady zmíním třeba film, na který jsme se letos s mým Míšou koukali. A musím ho zmínit taky porto, že to byl romantický vánoční film, na který se semnou Míša ZVLÁDL podívat bez keců a dokonce ho to bavilo, protože ho doporučoval i svým kamarádům 😄 takže dalším tipem je právě film:

3. Operation Christmas Drop

V češtině se film jmenuje Vánoční výsadek. Děj se zaměřuje na pečlivou asistentku jedné známé političky, která plánuje uzavření vojenské základny na tropickém ostrově. Právě tam mají takovou jednu netradiční vánoční tradici.. Jak to vše dopadne se dozvíte až když si film pustíte, protože já Vám nechci moc spoilerovat. Ale házím Vám tady zase trailer.

Recenze z ČSFD „Romantický film s Vianočnou tematikou v nevianočnom prostredí. Zámer pekný už len z toho dôvodu, že základ príbehu inšpirovali skutočné udalosti. Je to „jednohubka“ bez prekvapení – v zoznamu Netflixu niečo, čo sa podarilo lepšie dokončiť. Dvojica Kat Graham / Alexander Ludwig je nenápadne sympatická. Osobné hodnotenie: 70% (***)

4. Last Christmas

Kate vypadá roztomile, ale jediné co se jí lepí na paty jsou špatná rozhodnutí. Má problém sama se sebou, se svou rodinou a taky s tím si najít chlapa, který by byl normální. Pracuje v obchůdku, kde prodává vánoční výzdobu a dárky.. Potká se s Tomem, který a pomalu, ale jistě se díky němu začíná měnit k lepšímu.

https://www.youtube.com/watch?v=JUjQWJvwam8&ab_channel=Totalfilm.cz

Recenze z ČSFD – „Když, jsem poprvé viděl ukázku na Last Christmas, tak jsem si myslel, že půjde o klasickou romantickou komedii, která se odehrává ve vánočně laděném Londýnu. A poté co jsem viděl film, jsem rád že jsem dostal něco jiného, a mnohem lepšího a zajímavějšího. Paul Feig je dobrý a zkušený režisér, který ví jak se točí komedie(zvládne i akční film), umí prodat příběh, atmosféru a i postavy. A tady se mu to povedlo. Jasně, velkou zásluhu na tom má dobrý scénář od Emmy Thompson, přesto bez kvalitního režisérského vedení by se film v poslední třetině rozpadl, a nedokázal by prodat pointu filmu. Osobně jsem tu pointu nečekal, a v ten moment, kdy jsem jí viděl, tak mě přišla trochu divná, ale už při závěrečných titulcích mě to přišlo mnohem lepší, a teď s odstupem pár dní, tu pointu doceňuji více. Feig má dobrou ruku na výběru herců, a zde opět nezklamal. Emilia Clarke je v této roli skvělá. V pohodě utáhne celý film, krade si scény pro sebe, je nádherná a roztomilá, a dokáže v nás vyvolat ty správné emoce a konec, kdy zpívá Last Christmas je trefný a dojemný k slzám. Henry Golding je super, a výborně funguje jako sparing partner pro Clarke. Potěšila mě Michelle Yeoh, protože má skvěle napsané dialogy a fajn vývoj. Emma Thompson trochu přehrává a tlačí na pilu, přesto se mi její výkon líbil. Film se mě zaujal, dojal a opravdu jsem si ho užil, jen mohl být tak o deset minut kratší. Last Christmas je krásný romantický film, který v sobě má mnohem více, než se na první pohled zdá.“

5. The Princess Switch

U nsás v ČR film možná budete znát pod názvem Princezna z cukrárny. Jedná se o takovou pohodovku. Příběh je o dvou více než podobných si slečnách, vypadají totiž jako dvojčata. Jedná je cukrářka a druhá je budoucí princezna. Obě se potkají na jedné cukrářské soutěži na zámku. Překvapeně zjišťují, že vypadají stejně a chtějí toho využít. Nebudu to více rozepisovat, protože bych mohla prozradit více než bych chtěla.

Recenze z ČSFD – „The Princess Switch“ je reálne presne všetko, čo sľubuje koncept. Je to predvídateľné, je to staré, je to miliónkrát videné a pôsobí to ako film, ktorý sa budúci rok počas času Vianoc objaví na TV DOMA, kde je stvorené pre romantiku. Neviem čo viac k tomu ani dodať. Má to kvality TV filmu, pôsobí to ako TV film, no reálne to je v niektorých aspektoch trošku lepšie. Tak poviem aspoň to. Vanessa Hudgens do toho dáva asi maximum čo môže. A stále vyzerá veľmi dobre. To jej musím uznať. Réžia je celkom okey a tá dvojrola celkom prinesie aj nejaký humor nenudil som sa pri tom nejako moc. Je to vysoko klišé? Áno. Je to predvídateľné od začiatku do konca? Absolútne. Ale na druhú stranu mám pocit, že film to ani nijakým spôsobom neskrýval a ak je to všetko čo človek chce, tak toto nie je najhoršia verzia tejto story. Myslím si, že slovenská rozprávka „Láska Na Vlásku“ je oveľa väčšia dávka nudy, než tento film. Takže ak je to vaša šálka kávy, pokojne si to čeknite. Možno si v tom niečo nájdete.

6. The Princess Switch 2: Switched Again

Letos vyšel druhý díl s dovětkem v názvu – ZNOVU VYMĚNĚNÁ, sama jsem na to zvědavá. Zatím jsem totiž tuhle dvojku neviděla. Četla jsem nějaké recenze a podle většiny je tento díl o něco slabší než byl ten první. Zároveň je prý dosti předvídatelný, ale co v dnešní době není.. ty filmy jsou většinou už od začátku na takové vlně, že nám bývá jasné, jak vše skončí.

Podle popisku děje by mělo jít o vánoční korunovaci princezny, kterou ale zkomplikují trable s láskou a tak se slečny opět vymění. Hlavně, jestli jste někdo už ten druhý díl viděli, tak nechci slyšet žádné spoilery!😄

https://www.youtube.com/watch?v=f9OVdmIxkso&ab_channel=Netflix

7.Karlík a továrna na čokoládu

Existuje vůbec někdo, kdo tenhle příběh nezná? Myslím si, že asi ne, ale jen tak ve zkratce o co se tedy jedná, kdyby tady přece jenom byl někdo, kdo neví která bije. Karlík je malý klučina, který žije se svou chudou rodinou v polorozpadlém baráčku. Jeho děda kdysi pracoval v nedaleké továrně na čokoládu, kterou vlastní sám Willy Wonka. Ten se rozhodne, že do pěti čokolád dá zlatý kupón a ten kdo v čokoládě, kterou si zakoupí tento kupón bude mít, tak stráví jeden den v jeho továrně. Karlík se stane jedním z pěti šťastných dětí, které tuto příležitost dostanou a splní se mu tak sen. Samotný děj se pak odehrává přímo v továrně. Ale to už bych zase prozrazovala až příliš.😄

8. Polární express

Od malička tuhle pohádku zbožňuju a už teď se na ní těším! Hodně z Vás bude určitě tento příběh znát z televize, jelikož je během svátků často na obrazovkách televiz. Chtěla jsem Vám popsat, co vše se v ní odehrává, ale po tom, co jsem narazila na tenhle popisek Vám ho sem musím hodit.
Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. „Vidět, znamená uvěřit“, tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky“ Vlak je připraven, tak neváhej a nastup!“ – ČSFD

Dejte mi vědět, jestli ho milujete stejně moc jako já!

9. Harry Potter

Přes prosinec si ráda dopřeju maratón Harryho ❤️ ..

10. Letopisy Narnie

A kromě maratonu Harryho si taky strašně moc ráda pouštím Narnii. To je srdcovka, kterou máme rádi všichni.. s taťkou i sestrama jsme se na to vždyy společně koukali.
No a popravdě. nikdy jsem nebyla tak úplně fanda Grinche ale pokud ho máte rádi, tak na něj určitě nesmíte zapomenout ani letos! Takže Vám chci připomenout taky Grinche!

10. Grinch

Já jsem nikdy nebyla tak úplně fanynka Grinche, ale pokud ho máte rádi, tak si ho určitě musíte pustit i letos. Takže připomínám, NEZAPOMENOUT!!

https://www.youtube.com/watch?v=0mGmEE20CR0&ab_channel=Movieclips

11. Mrazík, Tři oříšky pro popelku, Císařův pekař ..

Asi nemusím nějak více popisovat ty naše krásné typické a klasické pohádky, které přes Vánoce jedou jedna za druhou. Mě tyhle klasiky nikdy neomrzí a nedokážu si bez nich tu Vánoční pohodu představit.

12. Dvanáct měsíčků

Jestli mě něco za poslední roky nadchlo, tak to byla právě tato pohádka.. pokud neznáte tak vám ji ráda přiblížím trošičku více.. Jedná se o příběh vracejícího se mládence Karla do své rodné vesničky, kde se do něj zamilují snad všechny dívky. Karel se ale ženit nechce, chtěl by se spíše odstěhovat a vzít s sebou i mladšího bratra. Důležitou postavou je pak Maruška, která narazí na 12 měsíčků, její nevlastní sestra a macecha. Karel totiž zadá tak trochu nereálné úkoly všem jeho nápadnicím a ta, která je všechny splní poté získá jeho přízeň a tu si vezme za ženu. No a však vy už sami uvidíte, jak to nakonec dopadne.😇

13. Předvánoční večer

Rytíř z minulosti se ocitne v Americe, kde narazí na učitelku střední školy. Asi tušíte, že se do ní zamiluje, jenže problém je v tom, že ona už na lásku tak úplně nevěří. Vzhledem k tomu, že si ten děj moc nevybavuji, tak Vám tady dám rovnou recenzi z ČSFD – „Krasny vianocny film s kuzelnou atmosferou ako sa patri,ktora cloveka uplne dostane,samozrejme je to romantika ako hrom s miernou davkou sci-fi,pretoze sa tu tak trosku cestuje v case,Vanessa Hudgens je ohromne okuzlujuca,Josh Whitehouse je sympatak a Emmanuelle Chriqui je neskutocne krasna,k tomu vsetkemu velmi pekny pribeh a hudba,ktora vam vylepsi naladu a ja som sa pristihol ako sa usmievam,takze je to jasne…:-)“

14. Vánoční duch

Mladá, krásná a úspěšná Sloan si myslí, že jediné, co jí chybí ke štěstí, je povýšení a zasnoubení. Zemře ale její klientka, jejíž duch se Sloan zjeví. Sloan si po čase uvědomí si, že její život dokonalý není ani zdaleka. Otevře oči, sundá z nosu sví zaslepené brýle, přes které viděla spíše růžově a pokusí se se svým životem něco udělat..

Recenze z ČSFD – „Nepřečetla jsem si předem o čem ten film je, takže jsem byla docela překvapená, že se z toho vyvinula další variace na Dickensovu Vánoční koledu. Vůbec nechápu, proč to tady má tak malé hodnocení, protože mě se ten film líbil. Rychle to ubíhalo, docela jsem se bavila, navíc tam bylo pár pěkných chlapů. Na televizní film to bylo velmi dobré. 4*“

15. Vánoční princ

Hlavní roli v tomto filmu hraje novinářka, kterou zaměstnavatel ji vyšle do ciziny aby zjistila informace o budoucím králi, nynějším mladém princi. No asi si už teďka dokážete představit, kam tohle celé směřuje.

Recenze čsfd – „Nejlepší. Naprosto boží film. Tak strašně hrozně moc příšerný, až je to vlastně úplně geniální. Doporučuju sledovat alespoň ve dvojici a předpovídat, co se bude dít. S největší pravděpodobností budete mít pravdu. Příšerné herecké výkony, hromada nesmyslů ve scénáři…nádhera. Nedávám pět hvězdiček z recese, ale prostě proto, že jsem se vážně skvěle bavila.“

16. Vánoční princ: královská svatba

Na obrazovky se dostala i druhá část filmu a to s dovětkem v názvu – královská svatba. Pokud Vás film zaujal koukněte na pokračování v traileru 🙂

17. Vánoční princ: královské dítě

Dočkali jsme se také třetí části Vánočního prince a to – královské dítě. Asi nebudu děj nějak přibližovat, koukněte se rovnou na trailer, pokud Vás to více zajímá.

18. Trable o Vánocích

Co k tomu říct více, že odpočinková komedie?

Recenze na čsfd praví – „Veľmi zvláštny film, spojenie Vianoc, drámy a komédie nie je práve najšťastnejšie riešenie. Vo filme bolo vidno, že niekedy asi ani autori nevedeli, čo z toho chcú mať. Či vianočnú komédiu na štýl Lásky nebeskej ( pozorný dívák si isto všimol podobnosť mnohých scén) alebo z toho chceli smutnú drámu. Čo sa týka deja – ten bol celkom klasický, scenár tuctový. Herci boli vynikajúci, nikto ma nesklamal. Mám rád filmy s „komentátorom“ celkom to fungovalo aj v tomto filme. Mám však veľmi zmiešané pocity, niečo mi tam chýbalo. PLUS: soundtrack, vynikajúca kamera ( fakt výborné zábery), sympatickí herci, dobré výkony, atmosféra vianoc. MINUS: akýsi nesúlad medzi komédiou a drámou, nevyťažený potenciál…po ďalšom zhliadnutí mením hodnotenie na 80%“

19. A Cinderella Story: Christmas Wish

Tenhle film je taková pohoda, u které zvládnete dělat i další věci.. třeba balit dárky. Ani neurazí ani nenadchne.

Recenze z ČSFD – „Klasické dívčí LOVESTORY. Nudí mě předvídatelnost těchto filmů, chtělo by to nový námět. Ocenila bych něco, kde člověk předem nebude znát zásadní zlomy v díle (například – popelka: on bohatý, ona chuděra, flirtují spolu, ale nevzájem neví svou totožnost, dozví se kdo jsou velmi zvláštním, ale pěkným způsobem, tramtadadá a žili spolu šťastně až do smrti…) Pro zamilované puberťačky (12-14) celkem koukatelné.“

Napsala bych Vám těch tipů mnohem více a nejraději vypsala snad všechny filmy, které jsem si kdy pustila ať už jde o ty s vánoční tématikou nebo jiné. Ale bohužel času není tolik a článek taky nemůže být nekonečný, a proto by tohle bylo z mé strany v tomto článku vše.

Posledních pár vět k dnešnímu článku!

Pokud máte film, který jsem třeba nezmínila nebo nějakého Vašeho oblíbence, tak neváhejte a dejte mi vědět. Budu ráda za každý tip a kdyžtak moc ráda Vaše tipy nasdílím třeba do nějakého článku, nebo na instagram. Piště je klidně i do komentářů.

Chci Vám jen popřát krásný den, uživejte si vánoční atmosféry a za týden se na vás zase budu těšit u další epizody, která se bude taky týkat Vánoc! AHOJ <3

Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek