Lívancovna, Ostrava

Jedeme dál, dnes bych Vám ráda dala tip a „recenzi“ na Ostravskou Lívancovnu, ve které jsem slavila jedny ze svých narozenin. No ne tak úplně slavila, byla jsem tam pozvaná na lívance k narozeninám. 😀 Ale v podstatě to možná za takovou malou oslavu můžu brát, nebo ne? No ale Lívancovna byla za mě dobrá volba!

Asi Vás zklamu, tohle je snad jediné místo, kde jsem si nedala kávu. Pokaždé když jsme zde byli, jsem si k lívancům dala limonádu. Ale to taky není na škodu! No a k lívancům.. kdo by je nemiloval? Pamatuji si, když ještě v Ostravě byl podnik Office Cafe (pokud si dobře pamatuji název). Dělali tam lívance a wafle, chodila jsem tam moc ráda. A když jsem zjistila, že mi to tady zrušili, byla jsem teda pěkně smutná!! Každopádně o něco později na to jsem zjistila, že (sice o něco dál) ale přece bude v Ostravě podnik s touhle dobrotou. Takže jdeme na to!

Lívancovna

Za vznikem tohoto podniku stojí Michal Šlachta, který je pro mě velmi sympatický. Sama jsem jej zastihla, když jsme k nim zabloudili na něco dobrého. Obsluhoval nás, milý pán se spoustou nápadů a jsem ráda, že se tady objevil s tímto nápadem ala Lívancovna.

Podnik nemá své webovky, ale najdete je jak na facebooku, tak na instagramu. Linky jsem Vám hodila klasicky do slov, takže stačí se přes ně prokliknout. Jo a mám pro Vás takový malý tip. Lívancovnu se vážně vyplatí sledovat, protože často vyhlašují soutěže. A věřte mi vyhrát může každý, já už vyhrála. No a nejen já, z mého okolí se to povedlo více lidem!

Nevíte, kde se Lívancovna ukrývá? Prozradím Vám, kde ji najdete.

Lívancovnu najdete v nákupním centru Géčko. Přesněji na adrese – Spojovací 396, Ostrava-Plesná 🙂

Co si tady vychutnat?

Co Vám budu, lívance. Ty stojí za to. Není to takový ten typ vyloženě přeplácaných lívanců, kdy už když Vám to donesou víte, že tohle prostě nemáte šanci sníst. Tady je to akorát, akorát na to, že si lívance vychutnáte a nebolí Vás z toho pak břicho ještě týden! 😀 Tím nechci říct, že by porce byly malé nebo že by mi tam něco chybělo. Ale zažila jsem jednou (to je mi příhoda..) že jsem si objednala lívance a dostala porci, kterou jsem ani za boha nemohla sníst. Bylo tam toho všeho tolik, a vzhledem k tomu, že já jsem prd jedlík, tak jsem měla co dělat. Podle mě jsem nesnědla ani půlku a i tak mi po tom bylo pak zle, že jsem se přejedla 😀

Takže upřímně? Mi samotné naprosto vyhovuje, jak to mají porcově v Lívancovně. Skvělé je taky to, že si můžete vybrat počet lívanců, pokud se nepletu a pamatuji si to dobře.

No ale co Vám ještě musím říct! Všimla jsem si, že začali dělat POPCAKE s velkým množstvím věcí, které si k tomu můžete dát. Od lentilek přes nutelu po lotusky. Já to sama snad nikdy ještě neměla, ale těším se až si jednou udělám takový nějaký „cheat day“ a dám si.

Co Káva v Lívancovně ?

Jak jsem zmiňovala hne dna začátku, já sama jsem kávu tady bohužel neochutnala. Což ale doufám v blízké době napravím! Vím, ale že zde kávu mají a věřím, že je stejně dobrá jako lívance nebo zmrzlina. O tomhle ale až za chvíli. Nabídka kávy zde není tak pestrá jako v klasické kavárně, což je asi jasné. Přece jen jejich specializace jsou primárně lívance! Což zde padlo vícekrát, i přes to že jsem zatím napsala jen pár řádků.

Každopádně si tady můžete dopřát i kávu. Mají nabídku kávy a najdete v ní takové ty kávičky, které jsou zvykem. Například latte, cappuccino, espresso a tak dále. Co si tady ale určitě dejte tak limču! Zajímavé příchutě a dobře chutnající limonáda, to je taky dobrá volba! Za mě opravdu mňamka!

Tip č. 2

Zakoupit u nich můžete i dárkové poukazy. Což je skvělé třeba jako dárek, protože co si budeme. Koho by nepotěšil poukaz na něco dobrého?

Lívancovnu Vám určitě doporučuji navštívit. Není nad to dopřát svým chuťovým buňkám.
Doufám, že ji třeba ještě někdo z Vás nezní a až ji navštíví, bude spokojený tak jako my.

Kavárna už je i na profilu na instagramu k tomuto projektu @kavolaska ..

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda Lívancovnu znáte.
Jestli jste ji již navštívili nebo se teprve chystáte?
Děkuji za přečtení, ať Vám chutná.
P

Příspěvek vytvořen 73

4 komentáře u „Lívancovna, Ostrava

  1. To vypadá naprosto luxusně! Bohužel to mám z ruky 😀 (Svitavy) Ale podobné podniky mám moc ráda. Fotky možná klamou, ale mě to přijde jako celkem maličká porce, ale to je jen subjetivní 🙂 Nejvíc mě zaujaly ty s lotus, protože ty miluju 😀 Už aby to šlo vyrazit někam na snídani 🙂

    WantBeFitM

    1. Porce nejsou největší nebo znám místa, kde jsou porce brutální, že se nedají sníst. Ale tady v naší Lívancovně si můžeš i vybrat kolik lívanců na sebe chceš dát. Takže to mi přijde super na druhou stranu. 😀 Hele a zase tak daleko to nemáš, na výlet jako dělané 😀 Ale o něco blíže to máš do Brna, tak ti všema deseti doporučím za mě nejlepší podnik na lívance a to je Brunches Bistro v Brně. Psala jsem o něm tady (když sjedeš více dolů jsou tam i fotky neskutečných porcí) http://pethprivarova.cz/dvoudenni-brno/ 😀
      Kdyby sis někdy chtěla udělat výlet na lívance, klidně dej vědět. Jdu do toho s tebou! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek