Kavárna Jinej Podnik, Příbram

První kavárna z druhé strany. Dneska se vrhneme na představení kavárny Jinej Podnik, která se nachází v Příbrami. Asi Vám přijde divné, jak jsem se ocitla v takovém městě, které je ještě nějakou tu hodinku vzdálená od Prahy. Tak primárně v tomto městě žije část mé rodiny, takže to pro mě není zase tak neznámé místo no a k tomu jsem tam na rok začala studovat „dálkově“ vysokou školu. Naštěstí je i v okolí mé školy KÁVA na dosah.

Jinej Podnik

Kde se kavárna nachází?

Kavárnu Jinej Podnik najdete na adrese: Lázeňská 22, 261 01 Příbram II = z Prahy tady dojedete například autobusem za hodinku a kousek.

Tak se do toho pustíme.

Původně jsem vůbec neměla v plánu zajít do nějaké kavárny hned první den, co jsem byla v Příbrami kvůli vyřizování ve škole. Každopádně jsem vyjížděla o dost dříve s tím, že jsem měla čas a čekala. Bylo chladno, já klasicky, nebyla nějak extra navlečená a říkala si, že bych teda mohla někam zajít. Sednout si a dát si kávu, že teda aspoň poznám další kavárnu. V Příbrami je více kaváren a chvíli jsem přemýšlela, kterou navštívím. No nakonec jsem zvolila Jinej Podnik. Ne proto, že byla mezi kavárnami, které byly nejblíže škole. Ale i proto, že mě zaujala.

KÁVA – to hlavní.

Tak jsme tady hlavně kvůli kávy, takže jdeme na to. Kávu zde mají z pražírny NordBeans v Liberci. Musím říct, byla moooc dobrá. A kdybych si chtěla dopřát mnohem více kofeinu, asi bych si dala více než jen jednu kávu. Kdo by taky nechtěl vyzkoušet rovnou více, že jo? No jo, já vím. Každý ne, ale někdo, kdo je stejný kávový maniak jako já, tak někdo takový určitě ano!

V kavárně si můžete dát klasicky snad jako v každé kavárně espresso, americano, latte, capuccino. Taky si můžete dát flat white, macchiato nebo long black. Jo a (aktuálně – k dubnu 2021) jsem koukala na jejich webovky a mají v nabídce i Capuccino Slaná karamel! Jestli budu muset jet do školy, už teď vím, pro co si zajdu! 😀

Skvělé je, že si můžete dát do kávy třeba ovesné mléko. Je to sice za menší příplatek, ale nic hrozného. Klasická cena. A když už jsme u ceny, tak cenově je kavárna naprosto dostupná. Říká to student, tak na tom něco asi bude. 😀 Ne vážně, cenově se s kávou vlezete do nějakých 70 korun, což je za mě cena tak akorát.

Co se týče jiných nápojů než kávy, tak mají v nabídce jak studené (nějaká minča, malinovka) tak teplé nápoje (čajíky a koukala jsem, že i mošt). Mňam.

A co jídlo a tato kavárna?

Jídlo tady také najdete. Mít tuhle kavárnu u baráku asi tam zajdu na nějakou snídani. Protože lívance? French toasty? Avochleba? A další hromada dobrot, které jsou na snídani nebo nějaký brunch jako dělané. Cenově vše také přijatelné. Ono co si budeme, lívance doma nás vyjdou levněji, ale na druhou stranu, není nad to si takovou dobrotu dopřát v nějaké kavárně/restauraci. Prostě na místě, kde je dělají.

Můžete si zde také nechat upéct dort. Dorty pečou z kvalitních surovin a pokud Vám u nich některý opravdu zachutnal, tak stačí zadat kavárně poptávku a dohodnout se na upečení dortu jen a jen pro Vás. Hodím Vám pak dolů fotku z jejich webovek, abyste se mohli podívat a udělat si cca představu, jaké dorty.

No a pokud chcete podniknout nějakou tu sešlost, tak není problém. Stačí se ozvat a vše naplánovat.

Informace k dubnu 2021 – káva a dobroty.

Pokud byste si chtěli aktuálně (v době pandemie a když jsme omezení opatřeními) házím Vám tady rovnou info. Kavárna má okénko, takže si můžete dát něco dobrého. Mají také rozvoj po Příbrami (je tam pouze omezení na minimální hodnotu objednávky 200,-)

Objednávku rozvozu můžete udělat jak přes hovor, tak přes poslání zprávy na instagram nebo facebook. Stačí uvést čas doručení nebo vyzvednutí. Skvělé je, že Vám přijde i potvrzovací odpověď kvůli času.

Kavárna – web, instagram a faccebook.

Nebudu to úplně protahovat, to nejdůležitější jsem Vám napsala.
V kavárně se mi líbilo, udělala na mne příjemný a pozitivní dojem.
A taky milá obsluha, abych nezapomněla!
Doufám, že ji třeba ještě někdo z Vás nebude znát a až ji navštíví, bude se cítit stejně jako já!

Kavárna už je i na profilu na instagramu k tomuto projektu @kavolaska ..

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda kavárnu znáte.
Jestli jste ji již navštívili nebo se teprve chystáte? Líbí se Vám kavárna?
Děkuji za přečtení, ať Vám chutná.
P

Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek