Espresso tonic

Horké letní dny jsou někdy na zbláznění a je potřeba se svlažit ať už tím, že skočíme do bazénu (alespoň ti, co ho mají k dispozici) a nebo si udělat nějaký osvěžující a ledový nápoj. Někdo si rád udělá čistě vodu s citrónem, někdo ledový čaj, další si dá vychlazený birel, jiní si zase rádi pochutnají na ledové kávě..
No mohla bych pokračovat do aleluja, jelikož každý máme rád něco jiného a ono co si budeme povídat, taky záleží na náladě, na situaci no a taky na tom, na co máme zrovna v tu chvíli největší chuť.

Já jakožto správná kávomilka, nejčastěji sáhnu po variantě ledové kávy. V mém případě hlavně po espresso tonicu. No a jelikož měly mé příspěvky na instagramu kladnou odezvu, tak bych Vám ráda hodila svůj postup i semka.

Je to úplně easy takže no stress a jdeme na to.

1. Nachystáme si sklenici/či cokoliv do čeho si kávu budete chtít udělat.
2. Naplníme ji ledem. Čím více ledu tím lépe, alespoň v těch horkých dnech.

3. Kostky ledu zalijeme nejlépe vychlazeným tonicem.

4. V kávovaru si uděláme espresso. Já si dělám vždy 40 ml.
Kapsli použiji vždy podle toho jakou mám. Zatím dělám nejčastěji z ????????
Skvělé jsou také přímo nespresso kapsle například arpeggio.
Kávu si připravte do jiné skleničky/hrníčku, já si připravuji do kelímku na panna cotu, jelikož se to ze rohů následně skvěle přelévá do sklenice s tonicem. Z hrníčku se mi to jednou možná dvakrát podařilo hezky vylít všude jen ne tam kam to patří 😀 proto již volím tuto verzi.

5. Espresso následně přelijeme PŘES KOSTKU LEDU či lžičku do sklenice s nachystaným ledem a tonicem.

No a to je vše.
MÁME HOTOVO.
Jednoduché že? ♥


Já používám tyto skleničky s víčkem a brčkem. Buď přímo tyto, které vidíte na fotkách a nebo teď mám chvíli novější ze Starbucksu (která je větší, což znamená dvojitou dávku ze dvou káviček.) Ještě ke skleničkám, upřímně už Vám asi neřeknu odkud je mám, ale vím, že takové bývají v Nanu nana, pepcu, kiku, v albertu jednu dobu také byly. Každopádně si myslím, že většina z nás takovou skleničku již doma má nebo ji někde sežene, určo!

Krom espresso tonicu si v létě také ráda dělávám cold brew, k čemuž využívám přímo kapsle do Dolce Gusta (u přítele, díky bohu mají jejich kávovar 😀 ) ..Ale nově jsme také teďka vyzkoušeli a objednali cold brew ale v čajové verzi. NO všechno to jsou mňamky a na léto naprosto skvělé nápoje.

Ráda Vám sem příště zase hodím nějaký receptík či postup jak si něco dobrého připravit.
Začínám mít pomalu pocit, že se můj blog od focení , kávy a každodenního života nějak přesouvá také k různým receptům na jídlo a pití. 😀
Ale co, pravda je, že receptů není nikdy dost. Však to známe, hlavně my baby.

Tak jo, užívejte léta a sluníčka dokud ho máme! Protože i když na to horko teď nadáváme v zimě budeme nadávat zase na zimu a těšit se na tyto časy, kdy se můžeme slunit a nemusíme navlíkat do bund a několika vrstev, abychom se netřásli zimou.

Vaše P.

PS. Pokud budete zkoušet a espresso tonic si doma dělat, určitě budu ráda za fotky, jak se Vám to povedlo a taky za názory co na to říkáte.

Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek