Dvoudenní Brno

Tak jsem tady a po týdnu přicházím s dalším článkem.
Dneska Vám chci trochu přiblížit mé dva dny v Brně, ale hlavně mám pro Vás tipy na místa, ve kterých můžete strávit svůj čas a třeba si dát i něco na zoubek.
Do Brna jsem jela za svou skvělou kamarádkou, které jsem už dlouhou dobu slibovala, že za ní přijedu. NO! A on ten čas konečně nastal, takže jsem vyrazila směr druhé největší město našeho krásného Česka!

Výhled na Brno

Jako první tip mám pro Vás místo, ze kterého je hezký výhled a můžete tam posedět a strávit čas. Na tomhle místě jsem již byla, ale že tomu je hodně dávno, takže když Sája navrhla, že se projdeme na Špilberk a na toto krásné místo byla jsem ráda, že se tam zase podívám.
Jo a poznámka: udělejte si tady fotku, protože my už ji tam taky máme! 😀

Ale teď už k těm místům, které obsahují slovo KÁVA, protože hlavně na místa kde si ji můžete v Brně dát Vám chci dát tip.

První kavárna, kterou jsme v Brně navštívily byla COFFEE BAR MYMIKA.

Jako první určitě vyzdvihnu krásné prostředí, ve kterém jsme se cítily příjemně.
Obě jsme si se Sárčou daly Mymika Chai Latte. My dvě jsme milovnice Chai latte, vlastně téměř pokaždé, když jsme spolu si jej dáváme. A pokud nemám chuť na vyloženě silnou kávu, tak je to jasná volba. Hlavně přes Vánoce, protože ta skořice, to je prostě ♥ No však vy určitě pochopíte.

Ale pro ty, kteří třeba neví, co to je Chai latte, tak ve zkratce je to v podstatě kořeněné latte z čaje. Popsala jsem to hodně jednoduše, ale plánuji sepsat různé články o kávě, takže se o tom dočtete a dozvíte třeba za pár týdnů právě zde, na mém blogu.

Zpět ke kavárně Mymika. Najdete ji na adrese Lidická 15 no a jednoduše jsme odcházely spokojené a určitě kavárnu při budoucí návštěvě Brna zase navštívím. Cenově si kávu dáte vždy do stovky a ty dortíky, ty vypadaly lákavě, ale na ty jsme si netroufly, ať nejsme moc přeslazené, jelikož nás čekal ještě celý den plný dobrůtek.
Kavárna nemá své stránky, ale najdete je na facebooku a instagramu, viz odkazy.


Měly jsme chuť na pizzu, a tak naše cesty zabloudily o kousek dál do Poe Poe, které najdete nejen v Brně. Najíte se tady za pár kaček a jak tomu říkám já a mí blízcí = studentské papání, ala pro nás finančně bídné je to naprosto ideální místečko 😀
Každopádně mimo mou srandu, pizza v POE POE je fakt skvělá, což jsem netušila, jelikož jsem vždy měla pouze hot dog. Kousek pizzy Vás tam vyjde na 19 kč, což je fakt bomba cena, když to srovnám s místy, kde jsme si jeden kousek dávala za skoro 40 kč a velikostně nebyl žádný rozdíl.

No jedeme dál a to na místo, které jsme objevily na internetu. Už podle fotek nešlo odolat a naše středeční snídaně byla v ten moment jasná. 😀

Naše snídaně byla tedy v BRUNCHE’S BISTRO.

Bistro se nachází na adrese Vodova 1986, Královo Pole. Krásné prostředí, ale hlavně výborné jídlo! Já si k lívancům dala Capuccino, které také nebylo špatné!
Sárča si dala lívance s banánem a oříšky, no a já měla lívance s čokoládou, mascarpone a ovocem. No co Vám budu vykládat, lepší lívance jsem NIKDY nejdedla! 😀 A taky to byly lívance, které jsme ani jedna nedojedly, protože TY JO ta porce mě fakt dostala.
Čekala jsem vše, ale takovou kopu fakt ne. Pošmákly jsme si pořádně a pupky jsme měly nafouklé a napapané ještě po celý zbytek dne! 😀

Takže druhá poznámka v tomto článku zní: Nechoďte tady, pokud už jste něco jedli! Nevejde se to do Vás! 😀

Místečko má jediné mínus a to to, že je tam málo míst. My to vychytaly a přišly včas, ale přijít o pár minutek později, tak nemáme šanci klovnou místo. Proto doporučuji udělat si rezervaci! Určitě neprohloupíte!
Co se týče cen, tak je to taková ta klasika. Lívance si dáte od 120 korun, ať už sladké nebo slané. Je tam také výběr z dalších mňamek, ale my se chytly na lívance, tudíž jsme to až tak nezkoumaly. No a cappuccino a džus byly cenově taky vcelku fajn.
Bistro nemá stránky, ale také má instagram a facebook, na které přidávám odkazy.


Jako poslední tip Vám můžu doporučit čajovnu. Chtěly jsme jít do jedné, která byla při vší smůle zavřená.. ale my jsme baby šikovné a našly jsme si právě čajovnu TEAVOLI.

Trošku jsme se prošly, ale bylo super počasí, takže nám to ani nevadilo a ve výsledku to stálo za to. Čajovnu najdete přesně na adrese Jiráskova 255, což je Brno střed. Naprosto profesionální a skvělá obsluha, která poradí a ještě s Vámi jedná s úsměvem. Uhlíky nám měnili opravdu co chvilku a k dýmce jsme dostaly také karafu vody. Myslím si, že za nás obě můžu říct, že TEAVOLI rozhodně nebude špatná volba.

Cenově jsou dýmky do 300 kč, což si myslím ještě jde – a pokud je to pro Vás moc, tak Vám musím říct, že si člověk jednou za čas musí něco dopřát. Navíc Vám tam skvěle poradí, příchutě super a pokud tam zamíříte s partou, tak je vážně veliký výběr her, které si tam můžete zahrát. (Čuměly jsme při placení na ten regál, že kolik toho vůbec mají a že většinu ani neznáme 😀 )

Zase Vám semka hodím odkazy na jejich facebook a instagram..

Míst, které můžete v Brně navštívit je strašná spousta a myslím si, že Brno samo o sobě je krásné město, ve kterém se zabavíte. Z mé strany jsou tyhle tipy aktuálně všechny, i když bych Vám toho nejraději napsala mnohem více. (Ale kdo by to pak četl 😀 )..

Všem děkuji za přečtení mého dalšího článku, doufám, že Vám třeba něco dal a pokud ne, tak doufám, že jste při jeho čtení alespoň přišli na jiné myšlenky a na chvíli si oddechli.

Úplným závěrem už chci jen poděkovat právě Sárince za to, že se mnou strávila tyhle dva skvělé dny a za kopec srandy, který jsme zase zažily.


Není nad to mít kolem sebe byť jen pár přátel,
kteří ale stojí opravdu za to a se kterými se nenudíte.

P.

Příspěvek vytvořen 73

2 komentáře u „Dvoudenní Brno

  1. Krásný článek Peťulko 🥰 a na ty lívance musíme zase zajít. 😁 Už se těším, až za mnou opět přijedeš❤

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek