Delikana Eiscafe, Frýdek-Místek

Jestli Vám název kavárny něco říká, tak to bude proto, že u nás v Česku je už 13 těchto kaváren. Dalších 7-8 najdete na Slovensku. Každopádně, asi je jasné, že jsem tady s další kavárnou. Nemám k ní moc fotek, navštívila jsem ji před delší dobou s taťkou a ségrama. Bohužel měli v době, kdy bych tam zašla pro něco dobrého (nejen kávu) přes covid, zavřeno. Ale dneska tedy představím kavárnu Delikana Eiscafe.

Delikana Eiscafe

Já mám pro Vás pobočku ve Frýdku-Místku, která se nachází v nákupním centru Frýda. Kousek od Frýdeckého nádraží (jak vlakového, tak autobusového)

Webové stránky oficiální má pouze Delikana jako značka/firma, samotnou kavárnu pak najdete na facebooku a instagramu. No a nebo ve zkratce také na stránkách OC Frýda.

COVID INFO – Důležité je, že už mají otevřené alespoň okénko, věřím že brzy budou zase podmínky na kávičku v kavárně nebo alespoň na zahrádce.

Na kávičku nebo nějakou dobrotu si můžete zajít do kavárny nejen ve F-M, ale také v Karviné, Břeclavi, Hodoníně, Kroměříži, Olomouci, Přerově, Uherském Hradišti, Valašském Meziříčí, Vsetíně, Zlíně, Vyškově nebo ve Znojmu. To jen tak pro přehled.

A pokud si chcete něco vychutnat doma, stačí si objednat přes aplikaci Dáme Jídlo!

Co v Delikana Eiscafe nabízí?

Než se dostaneme k samotné kávě a tomu na co já sama se zaměřuji nejvíce, určitě stojí za zmínku jejich nabídka zákusků. Co si já pamatuji měli jich, no jednoduše řečeno byl tam opravdu široký výběr. Takže jako klasicky už zmiňuji, že pro nás „nerozhodně“ naprosto geniální kombinace. 😀

Zákusky, dorty a dobroty

Co si já vzpomínám, že jsem tam občas zahlédla, když jsem šla okolo nebo když jsem tam byla. Tak určitě klasiku, do které JÁ řadím třebas špičku, vaječné řezy nebo cheesecake (chésekaké 😀 – pardon musela jsem). Taky tam byl třeba snickers nebo mozart. No a co takové makronky? Ty tam také najdete!

Jo a dorty! Při pohledu na ně budete slintat! Níže Vám hodím fotky, takže si můžete dopřát ten pohled. Dělají je jogurtové, ovocné, smetanové, tvarohové, s mascarpone, mražené, tradiční máslové a krémové. S tím, že mají svou stálou nabídku, ale můžete si nechat udělat i nějaký vlastní

No a v neposlední řadě nesmím zapomenout zmínit zmrzlinu! Protože, kdo by si nedal alespoň jeden kopeček zmrzky? Obzvláště když se blíží teplé dny. Zmrzliny jsou smetanové a ovocné. Ty smetanové jsou připravované z čerstvého kravského mléka, které dováží přímo z farmy. No a ty ovocné, kdo by si nedal dobrý ovocný sorbet. Nepoužívají barviva ani ochucovadla, takže jak chuť tak barva je prostě samo ovoce. Jsou BEZLEPKOVÉ a minimálně slazené.

Delikana a nápoje

Můžete si vybrat limonádu, míchané drinky (alko i nealko) no a taky smoothie. Takže na své si tady přijde opravdu každý.

No a konečně ta káva!

Je libo espresso, capuccino, lungo nebo latte? Delikana nabízí kávu hned v několika variantách, mají ji čerstvě praženou (střední stupneň). Ať už si vyberete jakoukoliv, věřím, že budete spokojení. Já se těším, až do této kavárny opět zavítám při návštěvě Frýdku. Ať už já, taťka nebo mé sestry jsme si kávu vychutnali a všechny, co jsme si dali, nám chutnaly. Za nás určitě palec nahoru.

Závěrem

Kavárna už je i na profilu na instagramu k tomuto projektu @kavolaska a nezapomeňte se podívat na minulou kavárnu, pokud jste ještě nečetli.

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda kavárnu znáte.
Jestli jste ji již navštívili nebo se teprve chystáte?
Děkuji za přečtení, ať Vám chutná.
P

Příspěvek vytvořen 73

2 komentáře u „Delikana Eiscafe, Frýdek-Místek

  1. No tak ty dorty vypadají jako hodně dobře, proč je to tak dalekooo 😀 Musím zjistit, jestli je tady u nás nějaká taková kavárna taky:D

    1. Věřím, že je!! A kdybys někdy měla cestu do Ostravy tak dej vědět! Povodím tě tady 😄🥰

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek