Březen v kostce

Rozhodla jsem se, že by bylo super, kdybych na konci každého měsíce napsala článek tohoto typu. Shrnula bych, co vše jsem za ten měsíc stihla, co jsem dělala.. co mi dělalo radost, co mě naopak štvalo a spoustu dalšího. Primárně bych to házela do stylu FOTO shrnutí s pár řádky ke každé fotce. Je asi více než jasné, že se mi zde vše nevleze (vleze, ale víte jak to myslím 😄). A taky, že ne na vše si vzpomenu. Ale ráda bych si to tak nějak uchovala. Tak tady máme první měsíc na shrnutí, a tím je BŘEZEN.

Krom toho, chci ale zahrnout i nějaký TO-DO LIST / WISH LIST na duben.
To, co bych chtěla/měla stihnout, co chci udělat a i přes to, že ne vše sem napíšu, tak to chci zahrnout.

Nebudu to nějak extra okecávat a asi se vrhneme rovnou na to. Já si vedle sebe nachystala pomocníky – diář, kalendáře a veškeré papíry, kde jsem si psala poznámky/plány a organizační věci. A to proto, abych si více připomněla to, co vše se v březnu dělo. Že jo. A jdeme na to!!

Ne že by toho byla spousta, protože přece jenom, stále tady máme přísná opatření. Stále máme karanténu a tak se toho nedá dělat tolik.. ale něco ano!

MONTHLY POST – BŘEZEN

BŘEZEN PLNÝ ŠKOLY

Březen a jeho začátek pro mě nebyl úplně „nejlepší“ nebo spíše byl dost náročný. Učila jsem se totiž na jednu zkoušku, klasicky online, že jo. Online zkoušky jsou pro mne teda neskutečně těžké. Já bych ty zkoušky raději absolvovala osobně než takto. Není to hold nic pro Peťu, no.. Každopádně, zkoušku jsem zvládla a to je hlavní.

Z kraje března jsem teda taky hodně vypracovávala podklady na všechny testy, psala jsem seminární práci. Jednoduše a ve zkratce řečeno? Škola.

SPOLUPRÁCE

Jako další bod bych chtěla zmínit spolupráce. Nějak se mi to sešlo a v březnu jsem měla nejvíce spoluprací, které jsem musela zveřejnit. Vždy si to plánuji tak, abych jich neměla v jednom měsíci na instagramu nebo kdekoliv nějak moc. No hold tentokrát se to sešlo a termíny pro zveřejnění byly blízko sebe. Každopádně tohle je téma asi na delší vyprávění.

Hodně často se mě ale někdo ptá, jak to je a jak to mám já. Nicméně něco na ten styl jsem vykládala v této epizodě mého podcastu. Kdybyste chtěli, určitě si ji poslechněte. Určitě ještě budu na toto téma nahrávat další epizodu, takže Vám k tomu v budoucnu řeknu ještě více. Každopádně mě mrzí, že jsem Vás teď trochu spamovala, ale nebojte už toho tolik nebude.

Co jsem k tomuhle bodu ale chtěla zmínit je to, že jsem hodně fotila, natáčela a dělala kontent pro spolupráce. Například pro Alensa.cz, co se týče brýlí, což byla asi jedna z největších spoluprací a taky nejvíce prospěšných. Pak jsem tvořila kontent třeba pro holky a jejich Volky Nevolky. S holkama pro Vás máme v plánu ještě jednu věc! A na to už se neskutečně těším!

Nově se můžete podívat na mém youtube i na propagační video.

Březen = pro mne měsíc změny a ne jen jedné. A krom propagačního videa tam najdete také video k jedné mé epizodě podcastu. Začínám se totiž učit s novým programem a chci se zlepšit v tvorbě videí nejen pro svou osobní potřebu, ale také veřejně. Ráda bych sem tam něco natočila, udělala nějaký sestřih. No a to je vlastně další novinka. Plánuji spoustu věcí, tak uvidíme, co klapne a co ne. Vlastně v tomto směru DĚKUJI za karaneténu, protože mi toho spoustu dala. Hlavně, co se týče tvořivosti a nápadů.

SLEDOVÁNÍ, POSLOUCHÁNÍ

Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit, že jsme s Míšou sledovali seriály, filmy a dokumenty. Nekoukám teď poslední dobou tak často, jak jsem vždy koukala, ale sem tam dostaneme chuť nebo nás nuda dožene se na něco podívat. Hodně teď sledujeme seriály podle skutečných událostí nebo co se týče vrahů. A tady musím dát zmínku mého oblíbeného podcastu, který neustále poslouchám a vždy se těším, až vyjde další epizoda. Jsou to OPRAVDOVÉ ZLOČINY, které spousta z Vás určitě zná, pokud podcasty posloucháte. Holky jsou skvělé, mají příjemný hlas a popisují vše pomalu až do detailů, které člověk ani nechce vědět.

Krom holek poslouchám samozřejmě i spoustu dalších podcastů. Krom toho mého, to bych nezvládla. 😄 Sem tam sleduji i nějaké videa, třeba od Luci Greenwich nebo Kačky Kladivové. Je to fajn relax a někdy člověk narazí fakt na super tipy a věci, a to právě díky videím.

ČTENÍ, PSANÍ, TVOŘENÍ A FOCENÍ

Jsem docela kreativní člověk a i z toho důvodu se tak nějak věnuji focení. No a kdy jindy než v březnu. Březen, to je ten měsíc, kdy jsem si dopřála a koupila své milované tulipánky. První v roce 2021! Jedny jsme s přítelem vzali i mé babičce a udělali jsme ji tak radost.

Taky hodně tvořím. Tisknu fotky, vytvářím si fotoalba a dělám jednu „knihu“ pro někoho, koho mám ráda. Nemůžu prozradit přesně o koho jde, protože ta osoba sem tam sleduje mé články.😄 Ale bude mít brzy narozeninky, takže to chystám hlavně na tuto událost.

Taky pro Vás chystám jednu soutěž, novinku na blogu a nejen zde. Vyjde jedna skvělá věc. No je toho spousty, co aktuálně „vytvářím“. Doufám, že se je na co těšit!

BŘEZEN A PROCHÁZKY? ČASTĚJI NEŽ PŘES ZIMU

Sice se říká: „BŘEZEN Z AKAMNA VLEZEM,“ ale my na procházky i tak chodíme. Chodíme, když to počasí dovolí. Jinak se nám moc nechce do škaredého, že jo. Krom procházek, mě v březnu opět chytla myšlenka, koupit si nové brusle a začít více bruslit. (Když to běhání není tak úplně pro mě). No ale k těm procházkám! Chodíme tady u nás zatím, brzy se snad vydáme i nějak mimo naší obec v kraji. A snad brzy budeme moci navštívit třeba i nějaké ty hory! Jela bych někam na výlet, a to hned!

VAŘENÍ, PEČENÍ

Mnohem častěji teď taky vařím a peču. Snažím se zdravěji, ale někdy i trochu prasárničkujeme. Chystám Miškovi mňamky do práce, děláme si snídaňky a spoustu dalšího. Dávám Vám tady pár fotek, jen tek pro „inspiraci“ ..ráda bych Vám v budoucnu hodila i nějaké recepty. To záleží ale hlavně na čase. A taky je problém, že já teda dost často improvizuju nebo vařím tak, že se odpíchnu ze základu v receptu a pak jedu styk ala co dům dal.

BŘEZEN A CVIČENÍ

Zase jsem začala více pravidelněji cvičit. Chci mít pohyb a cítit se zase dobře.. poslední dobou nejsem tak úplně ve své kůži a jsem neustále nevrlá a protivná. Omlouvám se svému příteli a ségře s babi, vím že jsem někdy docela na zabití.😄

ZMĚNA

Kromě cvičení jsem ale v březnu začala žít zdravěji. Snažím se z jídelníčku vyřadit nezdravější věci – ne že bych si je nikdy nedala, sem tam hřeším, když mám chuť, dám si. Taky zkouším jíst po menších porcích a více pravidelně. A hlavně! SNAŽÍM SE VÍCE PÍT!! Protože můj pitný režim.. začala jsem si všímat, že vážně málo piju. A to je špatně, že jo.

KÁVIČKY

To je jedna z věcí, kterou si člověk prostě neodpustí. Ne, pokud je jako já a kávu miluje. Nemusí k tomu dodávat kvanta odstavců.


Sem tam, když něco musím vyřídit nebo když musím zajet do Ostravy, tak se stavím pro dobrou kávičku. U nás máme totiž jen jednu kavárnu a víte jak to je, v Ostravě mám své oblíbence. Dávala jsem si své oblíbené CHAI LATTE ve Starbucksu a v Crosscafe (tam jsme jely rychle vyměnit kartičky = káva zdarma). Jasně není to ono, protože nejlepší dělají přece v Ráji na zem na Hukvaldech. Byly jsme se ségrou i v Costě, po dlouhé době. No než nám ji zase zavřeli.

Navíc březen je měsíc, kdy už začíná být pomalu hezčí počasí a přichází jaro. Letos to sice nebyl tak úplně teplejší měsíc, ale už byly i dny, kdy nevyla kosa, že se člověk klepal.

Doma si dělám kávičky, ať už rozpustné, turka nebo z kávovaru. Dvě – tři denně, to musí být! Nově jsem si vyzkoušela udělat něco, co trochu připomíná chuť chai latte, také brzy bude víte co? RECEPT!

Krom toho všeho udržuju kontakt se svými kamarády a svou rodinou. Voláme si a drbeme, co se dá. Chybí mi to..nenahradí mi to nikdy ten osobní kontakt. Ale! Jsem ráda, že je můžu všechny vidět alespoň takto. Představa, že bych neměla ani takovouto možnost, tak netuším. Už tak je to celé veliký nápor na mou psychiku, takže si to nedokážu ani představit. Přátelství, rodina a láska. A KÁVA. To jsou věci, které jsou pro mne velmi důležité!!

Snažím se zabavit. Tvořit, číst, psát, rozdávat lásku. Hrát hry, prostě vše co se dá. Snažím se být aktivní na instagramu, předávat co chci, co vím. Dělat co mě baví.. a o tom ten život taky je ne? 🥰

NAHRÁVÁM

I březen je měsíc, ve kterém se nahrává a to ve velkém. Asi bych zapomněla, že pro Vás nahrávám nové epizody podcastu, když to čas dovolí a je chuť. A na VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ vyjde něco jako NOVINKA. Bude to úplně poprvé, co se něco takového v mém podcastu, objeví. A tady, Vám kteří mne posloucháte, chci neskutečně moc poděkovat! Za Vaší podporu, poslech a za vše. I Vám, kteří čtete články a podporujete mě na instagramu. Jste skvělí a jsem za Vás moc ráda! Vážím si toho a Vás!


TO-DO, WISH LIST DUBEN

K tomuto článku ala březen v kostce bych ráda přidala nějaký ten svůj plán na příští měsíc. Jak už jsem zmiňovala v samotném úvodu tohoto článku. Každopádně. Jdu rovnou na to, ať zase nestrávím půl dne psaním tohohle odstavce.😄

 • Zvládnout všechny testy a zkoušky, které mne čekají.
 • Napsat seminární práci.
 • Objednat se už konečně na alergologii, když na to slušně už měsíc zapomínám.
 • Procházkovat, cvičit, MÍT POHYB!
 • Pracovat na sobě, hlavně na tom, abych se konečně cítila zase lépe.
 • Přednášky!
 • Fotit, tvoři, plnit si sny.


Tak jo, jsme na konci! Moc Vám děkuji za přečtení!
P

PS. Pokud byste si chtěli přečíst můj článek z minula, přidávám rovnou odkaz – TISK A FOTOSLUŽBY.

Příspěvek vytvořen 73

6 komentářů u „Březen v kostce

 1. Krásný shrnutí! Jen tvoř, teď je na to nejvíc času 😀 Držím moc palce se školou, mám to úplně stejně, ale i tak pořád nestíhám a nic nemám.. Deadliny se blíží, je to na psychiku šílený!:D Snad bude brzo lépe <3

  1. Děkuji! No tobě taky držím pěsti! Víš jak to je, deadline nedeadline někdy se to prostě dělá nejlépe na poslední chvíli 😄🧡

 2. To vypadá na skvělý březen 🙂 Líbí se mi, že jsi všestranně nadaná a tak kreativní. Docela se v tobě vidím, svým způsobem 🙂 Jinak já mám snad nejhorší semestr na škole a k tomu dvě práce. Občas si chci prohnat kulku hlavou, ale věřím, že bude zase líp 😀 Jinak jsem teď kvůli tolika povinnostem musela odložit kreslení, čtení a psaní a musím říct, že mi to dost chybí. A to mám tolik nápadů a tolik věcí, do kterých se chci nově pustit! Ach… Potřebovala bych víc času. A taky aby mě všechny povinnosti bavily. Což se teď teda o škole moc říct nedá, takže demotivovaná jsem až až 😀

  1. Neřekla bych, že jsem všestranně nadšená ty jo. To mi nikdy nějak nepřišlo. Ale baví mě dělat různé kreativní věci, to je prostě boží.
   Ty jo, chudáku. Tak to toho máš až až, ale jak říkáš, určitě bude lépe! Vždy je to chvíli nahoře a chvíli dole. Já to tak teď taky měla !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek