Angličtiny není nikdy dost

Máme tady další týden a s tím přichází i nový článek. Ti, kteří jsou ještě školou povinni nebo studují dobrovolně, tak už mají za sebou více než měsíc školy. Po dlouhé „online“ výuce, dokonce i osobně v lavicích či v přednáškových sálech. Proto mě napadlo, že článek na téma studia, může být fajn. Okolo období maturit jsem měla v plánu psát článek, co se týče maturit a různých závěrečných zkoušek a třeba i s tím souvisejících tipů na učení. To mi bohužel nějak časově nevyšlo, takže kdy je lepší čas než začátkem nového školního roku či semestru.

Láká mě studium angličtiny

Já sama se pomalu blížím konci svého studia, takže nevím, kolik bych ještě měla příležitostí napsat podobný článek. Musím ale říct, že do budoucna bych chtěla vyzkoušet a naučit se ještě spoustu nových věcí. Vždy mě lákalo například vyzkoušet pomaturitní studium angličtiny nebo jakékoliv jazykové kurzy. Jo a taky španělština! Pořád to tam někde uvnitř mě zůstalo v plánu, tak jsem zvědavá, jestli se do toho ještě někdy pustím a odhodlám. Díky takové menší spolupráci, jsem narazila na jazykovou školu Presto, kteří jazykové kurzy nabízí. Musím říct, že tohle mě tak trochu pošťouchlo a probudilo ve mně zase o kousek více můj zájem o angličtinu. Ráda bych Vám dneska proto řekla něco na toto téma.

Jsem milovník angličtiny, i když to o mně dost možná, moc lidí neví.

Jak to máte s jazyky vy? A co angličtina? Já ji miluji.. vždy mě bavila a myslím si, že tomu velmi přispěl i skvělý pan učitel na střední škole. Hodiny s ním bavily si myslím většinu naší skupiny, byly super, zajímavé a hlavně nebyly nudné. A musím říct, že díky němu jsem se v angličtině fakt posunula o kus dopředu. Dokonce jsem měla v hlavě chvíli myšlenku, že bych šla angličtinu studovat na vysokou školu. Tady byl moment, kdy jsem to dokonce probírala s již zmíněným panem učitelem, který mi řekl, že to bylo opravdu těžké, ale že si myslí, že zrovna já bych to mohla zvládnout. Do teď si pamatuji, že mě jeho slova povzbudily a dodaly mi i dávku sebevědomí. Nakonec jsem ani nepodala přihlášku a nezkusila to, ale člověk nikdy neví, co se ještě do budoucna může povést.

Jak pomůžou seriály?

Střední škola byly taky primárně seriálové časy, které mi pomohly právě i v angličtině. Nikdy mě nebavilo dívat se na nadabované filmy a seriály, takže jsem si vše pouštěla v angličtině s titulkama. Po čase už dokonce čistě bez titulků. Naučila jsem se díky tomu spoustu vět, které se dají používat, spoustu nových slovíček.. a taky jsem zjistila, že se zvládnu podívat na celý film a vím o čem to bylo. Zjistila jsem, že tomu rozumím a i přes to, že sem tam nějaké slovíčka neznám, tak to ničemu nevadí. Někdy vyplynou z kontextu věty, někdy je ani nepotřebujete znát. No a někdy si takové slovíčko, které tam zazní, zapamatujete a zjistíte, že se Vám do budoucna ještě hodí! Začala jsem takto spoustu slov či vět využívat.

Každopádně mi i to koukání na seriály a filmy, od kterých mě taťka vždy vyháněl, že se mám jít raději učit nebo dělat něco smysluplného, pomohly. Jak už jsem psala, tak jsem i díky nim zjsitila, že i s angličtinou dokážu tak nějak v životě fungovat. Takže i učení na maturitu pro mě bylo mnohem snažší. Následně i učení na absolutorium. Tam jsem tomu ale musela věnovat o něco více času, jelikož se jednalo o mnohem odbornější věci. Chtěla jsem tím jen říct, že i ty hodiny u obrazovky, stály za to.

Snaha o udržení kontaktu s angličtinou

Nejsem teď sice s angličtinou v kontaktu tak často, jak bych doufala, ale snažím se.. občas si přečtu nějaké články, podívám se na něco nebo cokoliv co je v angličtině. I to mě tak trochu v tom mém „tempu“ udržuje. I samotné psaní příspěvků na instagram, kde občas snad každý z nás, přihodí něco v angličtině.. byť jen citát. Tak i toto nám může pomoci a můžeme si díky tomu rozšířit slovník. Prostě se jakkoliv snažím té angličtiny držet. Alespoň trochu držet tempo a snažit se být s ní v kontaktu.

Jazykové školy

Když už jsem zmínila ty kurzy, tak bych se chtěla zmínit třeba právě o jazykových školách, které se na ně zaměřují. V ČR jich je poměrně dost, ale mě samotnou zaujalo právě Presto. Mají totiž také výuku online! No a ať už máte zájem o jazykové kurzy individuální nebo skupinové, vše se u nich dá zařídit. Dokonce i firemní. Kdybych měla mluvit sama za sebe, já bych šla primárně do té angličtiny, ta mě baví a zajímá nejvíce. Ale v nabídce mají také třeba němčinu, ruštinu, italštinu a spoustu dalších. Takže ať už máte zálusk na jakýkoliv jazyk, tak věřím, že ho v nabídce najdete.

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak to máte s jazyky vy.
Zda Vás baví, jestli jste na střední měli angličtinu a němčinu, stejně jako já. Nebo jste to měli jinak?
Láká Vás studovat jazyky? Plánujete nějaký kurz? Nebo třeba pomaturitní studium?

Dejte mi vědět, protože já budu ráda za jakýkoliv ohlas, který mě pošťouchne tím správným směrem! Jsem totiž docela posera a do neznáma se mi nikdy moc nechce! Každopádně na toto téma vyšla (vyjde v pondělí 18.10.2021) epizoda mého podcastu Zrnka života.

To jsem Vám ještě chtěla dodat, jinak Vám jako vždy moc děkuji za přečtení!
Budu se těšit u dalšího článku!

Vaše P

Příspěvek vytvořen 73

8 komentářů u „Angličtiny není nikdy dost

 1. Angličtina mě vždycky moc bavila a hlavně mi celkem šla. Po škole jsem měla ještě jednoleté studium na jazykové škole a teď se učím on-line s Onlinejazyky. Mají to opravdu vymakané a moc mi to vyhovuje. Každopádně seriály a filmy hodně pomáhají, stejně tak hudba.🤍

 2. Super! Já osobně se teď snažím něco naučit německy. A taky i ta španělština mě děsně láká! :)))
  K angličtině žádný vztah nemám, ale ráda bych se v ní zlepšila, protože to se hodí vždy. 🙂

  1. Ty jo ta němčina.. s tou jsem na střední pořádně bojovala, vůbec mě nebavila. Ale je možné, že mít lepší profesorku a učit se to déle, možná by mě chytla za srdíčko! Ale ta španělština, to je lákadlo viď!! 🙂

 3. Já se musím přiznat, že mi angličtina na střední nešla, nebo jsem se spíš bála mluvit před spolužáky, že si mi vysmějí. Jinak angličtina je naprosto krásný jazyk! Moc ráda bych se ji doučila, abych si mohla pak jen tak s někým pokecat a nemusela se zasekávat u každé druhé věty. Na střední jsem měla čtyři roky francouzštinu a teď si bohužel nepamatuju ani ň. Což mě dost mrzí, snad to časem napravím. A také ruštinu jsem měla dva roky – také toho v paměti moc nezůstalo. Mám takovej cíl do života asi, že bych se chtěla naučit minimálně čtyři cizí jazyky…. tak uvidíme, jestli to vyjde. 🙂

 4. Já angličtinu miluju od doby, kdy jsem k ní na střední přičuchla. Nakonec mi šla tolik, že jsem se odvážila z ní maturovat, přestože jsem ze začátečníků byla jediná, ale matiku nebo němčinu bych nedala ani omylem. Dodnes jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a samozřejmě jsem se za tu dobu také posunula, stále se učím, ale už dost dobře rozumím, čtu knihy v aj a chodím v Anglii i běžně do kina.
  Nedávno jsem si navíc ještě koupila kurz od Broni, který jich má několik a moc hezky vše vysvětluje, tak to mě také baví.

 5. Angličtinu mi lu ju! A protože jsem se vždy bála mluvit, ačkoliv ta pasivní znalost nebyla na střední úplně zlá, zvolila jsem studium na univerzitě v Británii. A nemůžu toho litovat, bylo to naprosto boží a často na to vzpomínám, jak mi to chybí:D Bylo to asi nejlepší rozhodnutí mýho života, spoustu mi to dalo. Kromě toho miluju Anglii, Cardiff, Londýn a ráda se tam vracím <3 Snažím se i tak s angličtinou udržovat kontakt i teď, když jsem v Česku a dělám práci primárně v češtině. Seriály, hudba, podcasty, knihy.. všechno tohle jsou super způsoby, jak s tím jazykem zůstat ve styku:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek