Životopis jako součást pohovoru

Jestli to vnímám správně, tak můj blog čte nejvíce lidí od 15 do nějakých 30 let. Nevím, zda statistiky ukazují vše správně, ale i z Vašich reakcí třebas na instagramu vím, že tomu tak je. Proto si myslím, že by Vás téma dnešního článku mohlo docela zajímat a třeba i bavit.

Jak jste na tom s brigádou, prací nebo samotným životopisem?
Mám pro Vás totiž dnes článek na toto téma.
A dost možná Vám i poradím, jak mít životopis v kapse.

Ještě než se do toho pustím, ráda bych zmínila, že tento článek vznikl ve spolupráci se společností Cvapp. Jsem moc ráda za takovou příležitost. Myslím to v tom smyslu, že můžu zase pro jednou napsat článek tak trochu jinak. Taková, který někomu z Vás může napomoci třebas k nalezení nové práce. No a jak všichni víte, tak já sama moc ráda předávám tipy (na cokoliv) a s radostí se s Vámi vždy podělím o své zkušenosti. Před navázáním spolupráce jsem si samozřejmě vše prostudovala, abych byla informovaná a věděla jsem, že si stojím za tím, co Vám doporučuji.

Konec studia a co dál ?

Já a práce/brigády, to je kapitola sama o sobě. Zatím pořád studuji, ale blíží se konec „utrpení“ a začátek nové kapitoly. Na jednu stranu se na zaměstnání těším a na druhou se neskutečně bojím toho, jak to semnou vše dopadne. Studuji sice výšku a studium mě vlastně i baví, ale upřímně? Ten obor, kterému věnuji čas není tak úplně to pravé ořechové pro mě. Ti, co mě znají, tak ví, že to, co je má láska je focení a marketing, který jsem studovala na střední. Jsem ale realista, který se tak úplně nechce pouštět do té „nejistoty“. Podnikání je risk, který se může vyplatit, ale já bych ráda zůstala nohama na zemi a měla nějakou práci. Tu onu jistotu. Samozřejmě u focení chci i při zaměstnání zůstat nadále.

Ohledně toho, jak co plánuji? Sama moc nevím, jen vím, že se chci pokusit si najít práci, která by mě zajímala a bavila. Vím, že to není tak jednoduché a že asi budu ráda za cokoliv, co se mi naskytne a z čeho budu mít příjem. Vystudovala jsem ekonomiku, účetnictví a marketing s managementem, tudíž docela vím jaké to je. A můj aktuální obor, kterým je sociální práce, mi také dost ukázala. A praxe na úřadu práce? To byla realita sama o sobě! Tím, chci říct, že už z vlastních zkušeností vím, že to bude těžké, ale zkusit to zkusím. Buď to vyjde nebo ne.

Kapitola zvaná brigáda

Teď už ale k mé minulosti a ke zkušenostem s pohovory. Nejsem ten typ, co by měl někde brigádu, kde by pracoval i několik let. Vydržela bych asi kdekoliv, ale zřejmě mi to není souzeno. Nebudu Vám vypisovat, kde všude jsem pracovala. Ale měla jsem například hodně brigád jako hosteska na akcích. A to ať už třeba u vstupu na nějakou událost nebo třeba s dětma. To bylo super. Jediné, z čeho jsem měla nějaký ten peníz a vydrželo mi to do teď, jsou mažoretky.

Má osobní zkušenost

Musím říct, že jsem byla na několika pohovorech. Rozeslala jsem podle mě více než stovku životopisů a na většinu z nich mi nepřišla ani odpověď či pozvánka na pohovor. A taky určitě spousta z Vás bude znát takovou tu frázi „ozveme se Vám,“ což se málokdy stane. Kolikrát ty pohovory vypadají tak, že dopadly na výbornou a vy si děláte naděje, ale ono nic.

Sama za sebe jsem naštěstí zažila pohovory, které byly příjemné. A i přes to, že jsem na ně šla vždy neskutečně nervózní, tak mnohdy se mi stalo, že domů jsem se vracela nabitá energií a nadšená. Ne každý má ale takovou zkušenost. Někdy se Vás ptají na otázky, na které by správně ani neměli. Jindy zase jde vidět, že Vás naprosto zkouší, jak moc jste přišli připraveni. Je toho asi více než dost, co bych zde mohla vypsat. A budu ráda, když mi dáte vědět, co jste v rámci pohovorů zažili vy. Máte nějaký super bizár nebo naopak příjemnou zkušenost? Tak sem s tím! Moc ráda si třeba v komentářích počtu Vaše zkušenosti.

Nevím, jestli mé zkušenosti s pohovory byly vždy spíše příjemné právě díky tomu, že jsme je v rámci studia nejednou zkoušeli. Ať už na střední nebo na výšce, ale ať to bylo jakkoliv, jsem za to jedině ráda. Protože někdy to, co poslouchám za zkušenosti druhých.. no asi lepší se nad tím nepozastavovat.

Životopis je důležitější než si možná myslíte

Řekla bych, že první životopis je noční můra každého, kdo si chce najít první brigádu nebo práci. Já sama jsem s tím docela bojovala. Svůj úplně první jsem dělala podle životopisu od taťky. No vzhledově to nebyla žádná sláva, ale něco jsem měla a za to jsem byla ráda. Díky střední škole a oboru, který jsem studovala, jsem se naučila životopisy dělat o něco lépe. Minimálně můj životopis vypadal tak nějak profesionálněji.

Na internetu existuje spousta stránek, kde si za poplatek můžete vytvořit životopis. Já to sama zkoušela, ale nikdy jsem nebyla nijak extra spokojená. Ale to není tento případ. Asi jste již pochopili, že společnost Cvapp.cz se zabývá tvorbou životopisů, motivačních dopisů.. Líbí se mi odstavec, který mají ve své rubrice o nás, tak Vám jej zde cituji: „Věříme, že vytvoření působivého životopisu by měl být rychlý a snadný proces. Vždy nás zajímal vývoj systémů, které jsou rychlé a snadno použitelné, přesto však poskytují špičkové výsledky.“

A já si již nějakou dobu popravdě také myslím, že životopis je velmi důležitá součást, na kterou firmy při výběru přihlíží. Pokud Vás zajímá, jak má životopis vypadat, můj tip je právě Cvapp. Můžete se podívat třeba na jejich vzory životopisů a zkuste si jeden klidně rovnou udělat. Jeden životopis a motivační dopis si u nich můžete vytvořit zadarmo. Můžete si ale také vybrat jedno z předplatných, které je za mě cenově velmi přijatelné. Rovnou Vám zde vkládám cenové balíčky pro představu,

Máte životopis i v angličtině ?

Abych nezapomněla, v rámci školy jsem si musela vytvořit svůj životopis i v angličtině. A musím uznat, ono se to hodí i do života a to i přes to, že se o práci, co se týče angličtiny, zřejmě nikdy ucházet nebudu. Vy ten svůj taky máte v druhém jazyce? Pokud ne, ale potřebovali byste, tak i s tímto Vám poradím. Stačí, když kouknete na článek, jak napsat životopis v angličtině.

Závěrem

Závěrem chci určitě poděkovat všem, kteří článek dočetli až do konce a předem i za případně komentáře s Vašimi zkušenostmi. Nejen z pohovorů, ale třeba i z Vašich útrap při tvoření právě životopisu! Věřím, že nejsem sama, kdo s tím bojoval.

Krom poděkování Vám chci ještě zmínit, že se v blízké době můžete těšit na dávku tipů na vánoční dárky a nějakou tu vánoční sérii, když už se nám ty svátky zase blíží. Já se na další sepsání článku moc těším, protože v poslední době to pro mě není tak lehké a jednoduché. Nebudu se k tomu teď úplně vyjadřovat, protože je mi jasné, že se o tom všem více rozkecám v nové epizodě podcastu, kterou plánuji v blízké době nahrát.

Budu se těšit u dalšího článku, Vaše P.

Příspěvek vytvořen 73

2 komentáře u „Životopis jako součást pohovoru

  1. Peti, super článek. Už tomu bude rok, co jsem si poslala přes 100 životopisů na pozice jako Asistentka nebo Recepční a ozvalo se mi jen pár firem. Teď ale sama personalistiku dělám, věnuji se náboru a mohu jen potvrdit, co píšeš – životopis je důležitý a je to hlavně to první, co vždy náborář vidí, než se s vámi spojí:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek