Kavárna Ráj na zemi, Hukvaldy

Pokud mne sledujete na instagramu, tak jste si mohli všimnou, že kavárnu RÁJ NA ZEMI, jsem zmínila již nesčetněkrát. Ještě aby ne, jedná se totiž o jedno z mých oblíbených míst. Ale hlavně, řadím jejich kávu mezi ty, které mi moc chutnají. Takže je asi jasné, že „první“ kavárnou, kterou Vám chci v rámci mého nového projektu na blogu a instagramu představit, je právě tato kavárna.

Kavárna Ráj na zemi

O kavárně mi řekl taťka, který ji objevil se svou přítelkyní, když se vydali na výlet na Hukvaldy.

Kde se kavárna nachází?

Adresa kavárny: Hukvaldy 110, Hukvaldy 739 46, Česká republika = Z Ostravy jste tam autem do 30 minut (záleží samozřejmě odkud jedete). Z Frýdku, pod jehož okres spadá, se na Hukvaldy dostanete do 15 minut autem.

Tak jdeme ne to.

Než jsem se tam dostala, tak nám ji kvůli opatřením zavřeli, přes léto nebyl moc čas, a tak jsme se tam dostali až na podzim, kdy měli nádhernou Halloweenskou výzdobu. Po druhé jsem v kavárně byla s kamarádkou, se kterou jsme tam byly fotit. Bylo to v období prosince, kdy byly rozvolněné opatření před Vánoci. Chci tím naznačit, že to zase měli neskutečnou vánoční výzdobu. Takže krom vynikající kávy, o které Vám brzy povím více, Vás jejich kavárna chytne za srdce už prostředím!

Co si budeme, za mě, je to jedna z nejkrásnějších kaváren, kterou jsem prozatím navštívila. Příjemné prostředí, tak samo obsluha, vlastně nemám jediné křivé slovo, jaké bych mohla právě na RÁJ NA ZEMI, říct.

Je to místo, které je jako dělané, pro focení. Pro fotky na instagram, pro fotografy. Je to místo, kde si posedí rodinka, pár, kamarádky.. Jednoduše kdokoliv. Krom vnitřního prostoru má kavárna také nádhernou „zahradu“ takže posedíte i venku, či z boku kavárny, kde mají také lavičky. (Opět nazdobené, přes zimu snad nejkrásnější = prostě kožíšek, kam se podíváte.)

Krom těchto prostor, ale kavárna nabízí také ubytování. Nad kavárnou se totiž nachází pár pokojů, kde se můžete ubytovat. Přece se jen tak ze srandy nenazývají Ráj na zemi kavárna a venkovský hotel.

To hlavní je nabídka a primárně KÁVA

Nabídku obměňují a přizpůsobují například ročnímu období nebo svátkům. Já si u nich zatím pokaždé, až na jednu návštěvu, dala CHAI LATTÉ. To jsem si zamilovala a hlavně v „pochmurnější“ dny. Před Vánoci jsem udělala výjimku a dala jsem si horkou čokoládu se slaným karamelem. Abych byla upřímná, nečekala jsem, jak moc to bude SLANÝ KARAMEL. Vážně to bylo výborné. Hustá čokoláda, která Vás zasytila, na ní šlehačka. Dost možná se dá říct, že to tak trochu byla kalorická bomba. Ale co.. před Vánoci to je přece jedno.

Chai latté je v Ráji jednoznačně nejlepší, jaké jsem kdy měla. Nebudu srovnávat hned u „první“ recenze na kavárnu na blogu, kde mi nechutnalo a kde ano, ale tady musím vyzdvihnout. Pokud znáte chai latte, tak víte, že se jedná o hodně kořeněnou věc. Měla jsem jej už v mnoha kavárnách a zatím mi opravdu chutnal jen ve dvou kavárnách. V třetí, jak kdy, tam asi záleželo, kdo jej dělal.😄

Teď už ale přímo ke kávě. Zkoušeli jsme tam také latté a capuccino a musím uznat. Ani jedna věc z nabídky, kterou jsem v této kavárně vyzkoušela, mne zatím nezklamala. Spíše naopak mne překvapila. Myslím si, že zklamání, se právě v tomto případě, obávat nemusím.

Nabídku mají velmi pestrou. Od čajů a limonád po čokolády a kávy. Od ledových po teplé. Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi espresso tonic, to mají v aktuální jarní nabídce. Já sama mám tyhle „ledovky“ ráda, takže snad se tam zase brzy dostanu a vyzkouším i toto.

A co jídlo?

Na vařené si tady moc nepřijdete, nejedná se totiž o restauraci. Každopádně si ale můžete pochutnat na dobrotách jako jsou koláče. Jak sami popisují: „vyladěné svačinky a nejrůznější speciality domácké venkovské kuchyně založené na kvalitních surovinách s důrazem na sezónnost a lokálnost.

Dekorace a krásy, které v kavárně najdete.

S kamarádkou jsme byly fotit i v „penzionové“ části nad kavárnou. Ty detaily, ty pokoje! Neskutečně krásné, pokud bych si vybírala ubytování okolo Hukvald, jinak by mne nikdo nedostal.😄 V ceně ubytování máte rovnou i snídani a parkování, což je dobré vědět! (Ještě malý detail – mazlíčky si zde vzít nemůžete, Ráj je totiž antialergický hotel.)

Na jejich webu najdete dokonce i virtuální prohlídku kavárny. Tak se můžete kouknout na jejich stránky a více si toto nádherné místo přiblížit.

Nebudu to úplně protahovat, to nejdůležitější jsem Vám napsala. Mne si kavárna získala hned, chytla mé srdíčko a zamilovala jsem se do ní na první návštěvu. A tak doufám, že ji třeba ještě někdo z Vás nebude znát a až ji navštíví, bude se cítit stejně jako já!

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda kavárnu znáte. Jestli jste ji již navštívili nebo se teprve chystáte? Líbí se Vám kavárna?
Děkuji za přečtení, ať Vám chutná.
P

Příspěvek vytvořen 73

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek