Jak trávit čas sám se sebou.

Asi nikdo z nás to aktuálně nemá úplně jednoduché, ať už se to týká čehokoliv.. Být neustále zavřený doma, vyjít ven maximálně pro nákup nebo občas někam na procházku (což na podzim mnohdy díky upršeným dnům tak úplně nejde). Někteří sice dojíždějí do práce, ale i tak je tady spousta omezení a my doma trávíme více času, než jsme kdy předtím trávili. No a tak mne napadlo, že bych Vám dala pár tipů na to, jak se můžete zabavit. Co můžete spáchat a jak ten čas doma třeba i využít k něčemu smysluplnému.

Budu se o tomto tématu podrobněji bavit v nové epizodě mého podcastu, který vychází zítra (k poslechnutí by měl být už od 6 – 7 rána – minimálně na Anchoru a spotify určitě, netuším jak na tom bude apple podcast a další platformy s publikováním). Každopádně pokud Vás bude po přečtení článku zajímat více, tak si určitě nenechte ujít pondělní již čtvrtou epizodu a poslechněte si ji.

 1. Jako můj první tip je procházka. Neklepejte si na hlavu, je mi jasné, že většina z Vás asi má většinu míst v blízkosti vašeho bydliště za tento rok tak moc prochozenou, že už je to ani nebaví. Věřte mi, tohle mám úplně stejně 😄 Bohužel s tím ale nic neuděláme a buď se projdeme zase tam, kde už to známe nebo vyrazíme na nějaký vzdálenější výletík, třeba někam do hor nebo jen na nějakou procházku do přírody.
 2. Přečtěte si nějakou knížku. Ať už novou nebo tu, kterou máte už nějakou dobu rozečtenou, ale nemůžete se dokopat k dočtení. Přece jen, tohle období je jedno z nejlepších k tomu dát knížce druhou šanci.
 3. S tím souvisí také puštění si oblíbeného filmu, seriálu, pořadu nebo čehokoliv co vás napadne. Je mi jasné, že hodně z vás bude mít už zkouknuto spoustu věcí, že neví na co kouknout. Pokud Vás nic nenapadá a chtěli byste poradit určitě se koukněte na nějaké mé tipy (TADY), které doteď na mém blogu vyšly. A nebo mi klidně napište a já vám dám ráda nějaký tip na co kouknout.
 4. Uvařte/upečte něco nového. Nebo zkuste obzvláštnit nějaký recept, který děláváte klasicky, něčím neobvyklým nebo jiným.
 5. Zrelaxujte, dejte si koupel, udělejte si takový ten ME TIME.
 6. Zacvičte si.
 7. Zacvičte si něco, co jste ještě nezkoušeli, něco nového, co vás láká nebo neláká, ale prostě a jednoduše zkuste.
 8. Zkuste jógu nebo meditaci.
 9. Přestěhujte si pokoj, přeorganizujte si věci.
 10. Udělejte si pořádek ve skříni, v papírech, kosmetice.. prostě v čemkoliv, co by to potřebovalo.
 11. Vzdělávejte se.
 12. Vyzkoušejte nějaké online kurzy. Ať už vzdělávací nebo co se týče cvičení. Hodně jich najdete zdarma, hodně jsou i placené, ale určitě to stojí za to.
 13. Zajděte podpořit svou oblíbenou kavárnu/restauraci a vezměte si něco s sebou z jejich okýnka (pokud jej mají).. nebo si objednejte něco od české firmy, která bude za vaši objednávku v této těžké době určitě moc vděčná.
 14. Napište dopis a udělejte tak radost někomu ze svých blízkých nebo kamarádů. Myslím si, že třeba takové babičky a dědečkové by měli určitě radost, kdyby obdrželi dopis. O to víc, když ho nečekají a ještě k tomu od vás. Normálně bychom jim volali, ale tohle pro ně bude určitě krásné překvapení.
 15. Poskládejte si puzzle, třeba to, na které se chystáte už dlouho, protože by mělo být těžké nebo vám předtím nešlo.
 16. Buďte kreativní. Kreslete, vymyslete nějakou básničku, pokud máte nějaký hudební nástroj, tak si zahrejte. Je toho spousty, co se v tomto směru dá vymýšlet. Já jsme třeba moc ráda, že se věnuji ať už blogu, podcastu nebo instagramu a když nemám co dělat, tak můžu pracovat třeba na tomhle.
 17. Koukněte se na internet a vyhledejte si místa, kde jste ještě nebyli. Ať už se jedná o místo na výlet, restauraci, kavárnu, cukrárnu nebo cokoliv. Mnohdy díky tomuhle hledání zjistíte, kolik máte kolem sebe věcí, o kterých ani netušíte. Taj si udělejte seznam toho, kam vyrazit až tohle vše skončí a bude to zase možné. Věřte mi, že ten můj seznam, je už pěkně obsáhlý.
 18. Zapojte se do nějaké challenge, kterých je na internetu aktuálně plno.
 19. Skypujte, volejte.. se svými přáteli a rodinou. Prostě s těmi, se kterými nemůžete být v kontaktu tak, jak by to normálně bylo.
 20. No a jako poslední tady pro vás mám – prostě buďte. Zapomeňte na vše.. když můžete využijte tohle „volno“ k tomu, že si odpočinete, zarelaxujete, vyčistíte hlavu.. klidně se prospěte nebo jen lenošte. Je to čistě na vás a nic z toho, co budete dělat, není špatně. Využijte ten čas k tomu, co vy chcete. Co vám přijde jako nejlepší.

Myslím si, že většina z nás hlavně během prvního lockdownu doháněla veškeré věci, které jsme předtím nestíhali.. a tento druhý lockdown může už být více omezující, jelikož třeba máme vše dohnáno. Ale věřím, že to všichni zvládneme, co jiného nám taky zbývá.

Tak to by z mé strany bylo pro dnešek vše, více se dozvíte v mém podcastu.
Budu se těšit!
P

Příspěvek vytvořen 66

2 komentáře u „Jak trávit čas sám se sebou.

 1. To jsou krásné a užitečné tipy. Děkuju za tento článek 🙂 Možná bych tam odpočinek zdůraznila, jelikož tohle období je velmi psychicky náročné pro mnoho lidí, proto odpočiněk či spánek jsou víc potřeba než kdy jindy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek