2022 a první článek

Myslela jsem si, že Vám napíšu článek o něco dříve a že začne totálním nadšením do nového roku..
do roku, kdy chci udělat plno změn a určitě mít i nějaké ty „předsevzetí“ toho, co chci zlepšit.
Co chci dělat jinak a myslím si, že všichni víme, co tím chci říct.

Upřímně? Jsem v životě šťastná, protože můžu dělat to, co mě baví.
Protože mám skvělého přítele, nenahraditelnou rodinu a přátele, které bych ani za nic nevyměnila. A hlavně jsem zdravá, myslím tím, že mi není nic vážného a jsem fit. (Nepočítám moje kolena, které jsou díky mažoretkám docela nepoužitelné 😀 ..)

ALE, vždy je tady to ale. Mám v životě občas období, kdy jsem smutná.. kdy se mi nic nechce a mám pocit, že je všechno svým způsobem špatně.
No a mám pocit, že tohle přesně vystihuje mé poslední dny, týdny..

Říká se tomu špatné období?

Takže místo toho, abych se dostala zase do svého oblíbeného režimu, tak nějak stagnuju. Mám ráda, když můžu vstát brzy. Když vstanu řekněme v sedm ráno, dám si kávu, ke které si pustím nějaké video, hudbu..cokoliv. Vypíšu si, co vše ten den musím udělat, co chci udělat. Odškrtám si případně, co už se mi povedlo udělat dříve. A všechny tyhle „organizační“ věci. Už tím, že vstávání dříve nám ten den prodlouží, už proto to mám tak ráda. Člověk toho stihne podstatně více.

Aktuálně dodělávám bakaláře, mám před sebou (snad) poslední zkoušku a jednu/dvě přednášky, napsání bakalářky a státnice. Nezdá se toho hodně a normálně bych si řekla, že je to hračka. Každopádně tím, že se mi studium protáhlo a místo státnic, které měly být loni v červnu, poté loni v listopadu a pak v tuto dobu (leden/únor 2022), jsou státnice ala konec června.. tohle mě odrazuje. Delší doba dom „nic nedělání“ co se školy týče, to je to čím jsem zlenivěla. Nechce se mi vůbec do ničeho vrhat a asi ani tu školu dodělávat. Ono v hlavě si neustále říkám, stejně tenhle obor nikdy nechci dělat. A to je přesně to, o čem jsem se nedávno rozepsala na mém instagramu. /Tom novém. Ale na toto téma bych se chtěla rozepsat zase někdy příště.

Téma dnešního článku

Jsem se nějak rozepsala hned ze začátku článku a tak nějak ztratila pojem o tom, co vkládám za řádky. O čem jsem původně chtěla psát, tak to už jsem Vám napsala. No a o čem teda budu psát? Pokud máte stejně „zoufalé“ dny, kdy se jen pokoušíte ten život žít, ale doopravdy jej moc nežijete, tak jste tady správně. Jsme totiž na stejné vlně. Chtěla bych Vám jen říct, vykašlete se na to. Prostě si užijte i ty dny na nic. Zajděte si na dobrou kávu/čaj, prostě na to, co máte rádi. Udělejte si radost, kupte si nějakou oblíbenou mňamku. Dopřejte si výlet, odpočiňte si.

Vím, že někteří z Vás mají mnohem více povinností než já. Já zatím řeším pouze školu, mažoretky a focení. Nemám nikde vyloženě pevnou „pracovní dobu“ a mám to asi o něco jednodušší než spousta lidí. Ale pokud to jde, vypněte. Užijte si i to, že máte dny na nic (jak už jsem psala) a ponořte se do toho. Ono to stejně jednou přejde a myslím si, že o to více budete plní síly a energie.

Já sama se na tohle období, kdy se z toho vyhrabu, neskutečně těším. Myslím si, že to přijde v momentě, kdy to nebudu vůbec čekat, ostatně jako snad vše v životě. Doufám, že se nám kvůli covidu zase vše neomezí a nezavře, protože se bojím, že už bych další sto procentní zavření doma nepřežila. Přesně k tomu, abych se takhle necítila (protože co si budeme, tyhle lockdowny tomu docela napomohly) už potřebuji NORMÁLONĚ žít. Jezdit na soutěže, fotit bez omezení, prostě všechno co si představíte, jak to bylo před březnem 2020.

Není to jednoduché, ale co je, že jo..

Není to jednoduché, ale potýkáme se s tím všichni. Já jsem jen asi osoba, která to nesnáší (psychicky) úplně nejlépe. Protože nebudu kecat, překazilo to hodně plánu a to nejen mně.

Haha, je to docela vtipné.. plánovala jsem tenhle článek úplně jinak. Nakonec jsem se ale nechala unést a řekla si, že popustím uzdu své hlavě a nechám sama sebe napsat myšlenky, které se mi zrovna budou honit hlavou. Upřímně bych to normálně takto vůbec nenapsala.. více přemýšlela nad tím, jak co napíšu.. měnila to, mazala a upravovala. Tentokrát to tak ale nechám. Klidně ať je tenhle článek ZMATEK.. on totiž tak nějak asi vypadá i můj aktuální život.. 😀 Měla bych to brát vážně, protože tohle není tak úplně vtipné téma, ale tak nějak to teď cítím. A uvnitř mě se tak trochu směju.

Psala jsem tento článek v kavárně, protože jsem měla kávu zadarmo v rámci členství ve Starbucksu.. no popravdě musela jsem to využít při první příležitosti a nebudu Vám nic nalhávat, já vždy využiju příležitosti, kdy si můžu jít sednout do kavárny. Klidně sama a s prací/školou.. to mám někdy dokonce nejraději. On ten čas strávený sám se sebou je taky sem tam potřeba, nebo se pletu? Má to někdo taky tak?

Co myslíte?

A než skončím.. než tenhle můj mišmaš v hlavě dopíšu, chtěla jsem se zeptat, co takhle další tipy na seriály? A taky postupné přidávání kaváren do mapy? Třeba ne tak detailně rozepsaných, protože to asi s psaním bakalářky nebudu stíhat, ale alespoň s krátkým popisem? Co na to říkáte, že bych se vrátila do „starých, zajetých“ kolejí? No a pak je tady taky podcast..

Na úplný závěr.. mám teď v hlavě tolik myšlenek a tolik nápadů na témata, které chci napsat.. které chci probrat.. ventilovat. A to hlavně proto, že si myslím, že nejsem sama, ale že to má spousta z Vás podobně. Těším se, až je dám na tenhle můj pomyslný papír, na podcast nebo instagram.. až to budu moci s někým, kdo to cítí a vnímá stejně, probrat. Každopádně Vám chci poděkovat za přečtení článku! Jsem neskutečně vděčná za každého jednoho z Vás, který sem tam zabrouzdá na můj blog. Děkuji!

Příspěvek vytvořen 73

Jeden komentář u “2022 a první článek

  1. Neboj, toto období přejde přesně jak píšeš. Člověk si musí v takovém období dělat radost sebemenšími maličkostmi a těšit se na to lepší ♥️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek